kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pagalbos priemonės ūkio subjektams, patiriantiems sunkumų ekstremalios situacijos ir karantino valstybėje metu

Pateikiame apibendrintą informaciją apie teikiamą pagalbą ūkio subjektams, patiriantiems sunkumų ekstremalios situacijos ir karantino valstybėje metu.


 

Dėl paramos darbo vietoms išsaugoti

Karantino ir ekstremalios padėties dėl koronaviruso metu darbdaviui paskelbus prastovą, jis turi galimybę gauti subsidiją. Subsidija skiriama kompensuoti dalį darbo užmokesčio, kuris buvo sumokėtas per prastovą.

Subsidija skiriama, jeigu darbdavys paskelbtos ekstremalios situacijos ir karantino metu darbuotojams paskelbė prastovą ir taip išlaiko jiems darbo vietas bei atitinka šias sąlygas:

  • nėra biudžetinė įstaiga;
  • nebankrutuoja ir nėra likviduojamas;
  • vadovas ar kitas atsakingas asmuo per paskutinius metus neturėjo nuobaudos dėl nelegalaus ar nedeklaruoto darbo, užsieniečių įdarbinimo tvarkos pažeidimų, dėl darbo įstatymų, darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimų ir pan.

Dėl subsidijos skyrimo nuo balandžio 5 d. reikia kreiptis į Užimtumo tarnybos Klientų aptarnavimo departamentą, kurio veiklos teritorijoje registruota darbdavio buveinė.

Konsultacijas dėl subsidijų mokėjimo tvarkos teikia Užimtumo tarnyba: https://uzt.lt/karantinas/ arba bendrasis konsultacijų numeris 1883.

 


Dėl mokesčių atidėjimo

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), atsižvelgdama į nustatytus ribojimus ir draudimus veiklos vykdymui dėl COVID-19, paskelbė mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą. Mokesčių mokėtojai, kurie yra įtraukti į šį sąrašą, ir kuriems nuo kovo 16 d. iki ekstremaliosios situacijos pabaigos atsiras mokėtinų mokesčių, bus automatiškai, be prašymo:

  • atleidžiami nuo delspinigių;
  • nevykdomas jų mokesčių išieškojimas.

Jeigu Jūsų įmonė susidūrė su veiklos iššūkiais dėl pandemijos, o nėra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 ekonominių veiklų sąrašą, galite pateikti VMI vieną supaprastintą prašymą dėl mokesčių išieškojimo nevykdymo (iki ekstremalios situacijos pabaigos), atleidimo nuo delspinigių (nuo kovo 16 d. iki ekstremalios situacijos pabaigos), mokestinės paskolos sutarties sudarymo neskaičiuojant palūkanų.

VMI ir SODRAI adresuoti prašymai pateikiami vieno langelio principu – prašymas teikiamas VMI.

Išsamesnė informacija apie pagalbą verslui dėl COVID-19 yra skelbiama ir atnaujinama VMI interneto svetainėje, skiltyje Informacija verslui dėl COVID-19 https://www.vmi.lt/cms/informacija-verslui-del-covid-19.

 


Informacija gyventojams, vykdantiems individualią veiklą

Valstybinė mokesčių inspekcija, atsižvelgdama į nustatytus ribojimus individualios veiklos vykdymui dėl COVID-19, sudarė ekonominių veiklų sąrašą – jas vykdantiems arba vykdžiusiems iki karantino paskelbimo gyventojams bus taikomos analogiškos VMI ir SODROS pagalbos priemonės, kaip ir nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms.

Individualią veiklą vykdantys gyventojai, kurių ekonominė veikla yra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 veiklų sąrašą ir kuriems nuo kovo 16 d. iki ekstremaliosios situacijos pabaigos atsiras mokėtinų mokesčių, bus automatiškai, be prašymo:

  • atleidžiami nuo delspinigių,
  • nebus inicijuoti nauji mokesčių išieškojimo veiksmai.

Tokios pat sąlygos bus taikomos ir SODROS įmokoms.

Jei gyventojas vykdė veiklą įsigijęs verslo liudijimą, o ji šiuo metu yra ribojama, tai nutraukus verslo liudijimą, pajamų mokesčio permoką galima susigrąžinti arba ji galės būti įskaitoma kitam verslo liudijimui, kai tik veiklą vėl bus galima vykdyti.

Išsamesnė informacija skelbiama Valstybinės mokesčių inspekcijos tinklalapyje https://www.vmi.lt/cms/informacija-verslui-del-covid-19


Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up