kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras: darbas kultūros srityje tęsiamas

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras (RDKC) su filialais tęsia savo darbą virtualioje erdvėje. Darbuotojai turi daug įdomių idėjų, kaip saugiai ir turiningai leisti laiką karantino metu. Daugumą iniciatyvų galima pamatyti RDKC bei jo filialų Facebook paskyrose. Džiugu, kad karantino režimas švelnėja, kultūros centrai palaipsniui atnaujiną veiklą.


 

Kiekvieną trečiadienį vyko virtualios konferencijos, kuriose dalyvaudavo RDKC direktorė Violeta Cereška bei filialų administratoriai. Šių virtualių susitikimų metu buvo aptariamos aktualijos ir generuojamos naujos idėjos tolesnei šios kultūros įstaigos veiklai.

Pavyzdžiui, planuojama organizuoti virtualią meno kūrinių parodą, skirtą šv. Jono Pauliaus II 100-osioms gimimo metinėms paminėti bei sukurti vaizdo klipą, skirtą Tarptautinei vaikų dienai. RDKC ir filialai taip pat planuoja birželio mėnesį organizuoti pramogų savaitę po atviru dangumi, kuri apimtų sportinę veiklą, šokius ir meno kūrinių kūrimą. Aišku, veiklos bus vykdomos atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje ir tuo metu galiojančias rekomendacijas.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras ir jo Juodšilių filialas pakvietė visus norinčius sudalyvauti virtualiame Vilniaus rajono talentų konkurse ,,Atskleisk save saugiai būdamas namuose“. Šio konkurso tikslas buvo sudaryti sąlygas Vilniaus krašto gyventojams atskleisti savo talentus, likti saugiems namuose šiuo visiems sunkiu metu, skatinti vaikų, paauglių ir suaugusiųjų kūrybiškumą, sudaryti galimybes saviraiškai. Konkurse galėjo dalyvauti įvairaus amžiaus žmonės, vaikai ir suaugusieji, be jokių amžiaus apribojimų. Dalyviai buvo suskirstyti į 4 amžiaus grupes bei 5 kategorijas pagal atlikimo formą – vokalą, šokį, pasirodymą su muzikos instrumentais, dailę, rankų darbo meno kūrinius, konstrukcijas ir kt. Visi pasirodymai buvo paskelbti RDKC Facebook paskyroje. Pasirodymai (ar darbai) buvo vertinami pagal Facebooke surinktų patiktukų (ang. like) skaičių. Asmuo surinkęs daugiausia ,,patinka“ savo grupėje bei kategorijoje buvo skelbiamas nugalėtoju. Konkurso nugalėtojų laukė prizai ir diplomai.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras bei jo filialai, taip pat kviečia visus, tiek didelius, tiek mažus, dalyvauti virtualiame skaitovų konkurse „Ant poezijos sparnų“. Norintys dalyvauti šiame konkurse turi registruotis internetu iki gegužės 24 d., o iki birželio 8 d. būtina atsiųsti deklamuoto kūrinio vaizdo įrašą. Dalyviai deklamuoja vieną eilėraštį ar prozos kūrinį. Vaizdo įrašas neturi trukti ilgiau nei 5 minutes. Dalyviai bus suskirstyti į 4 amžiaus grupes: I – iki 7 metų, II – nuo 8 iki 12 metų, III – nuo 13 iki 18 metų ir IV – nuo 18 metų. Konkurso darbus vertins organizatorių paskirta komisija. Rezultatai bus paskelbti birželio 15 d. RDKC Facebook paskyroje. Dalyvių ir nugalėtojų laukia prizai.

Karantino metu visi mes pirmiausia susivienijame internete. Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre veikiantis liaudies dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“ taip pat rado būdą kūrybiškai pasiekti žiūrovus ir paruošė muzikinį vaizdo įrašą, įrašytą nuotoliniu būdu. Šį įrašą galima peržiūrėti RDKC Facebook profilyje.

RDKC veikiantis liaudies dainų ir šokių ansamblis „Zgoda“ taip pat nenuobodžiauja karantino metu, nepaisant to, kad nėra repeticijų ar koncertų. Kaip šis ansamblis leidžia savo laisvalaikį galima pamatyti jo naujame muzikiniame vaizdo klipe, kuris vadinasi „ZTL Zgoda ir karantinas“.

Karantinas – tai laikotarpis, kai galime ne tik praturtinti savo žinias skaitydami, klausydamiesi virtualių seminarų. Tai taip pat gera proga pasidalyti savo patirtimi, mintimis įvairiomis temomis su platesne auditorija. Pavyzdžiui, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro metodininkas Adam Sipovič savo straipsnyje „Laisvalaikio praleidimui: sužaliavusios gamtos grožis Vilniaus rajone“ ne tik parodo, kur galima sveikai praleisti laiką, bet tuo pat metu supažindina visus su gražiomis Vilniaus rajono vietomis. Ježi Levko, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro sporto metodininkas, savo straipsnyje „Karantino laikas – laikas virsmui“ dalijasi savo įžvalgomis, kaip karantino metu rūpintis savo sveikata.

Savo Facebook paskyroje Rukainių kultūros centras kviečia apžiūrėti lėlių iš „Kulfon“ teatro spektaklio „Princesė ant žirnių“ parodą. Taip pat galima peržiūrėti vaizdo įrašą, kuriame teatro instruktorė Helena Bakulo rodo, kaip padaryti lėlę namų teatrui. Rukainių kultūros centro socialinio tinklo paskyroje taip pat pristatomos dvi virtualios parodos. Kiekvienas susidomėjęs gali susipažinti su nepaprastai gražiais Uršulės Taujanskos nertais žaislais bei Lucijos Šimanovskos keramikos gaminiais. Tarptautinės šeimos dienos proga kultūros centro darbuotojai pasveikino visas šeimas. Kultūros centro Facebook profilyje buvo paskelbtos 2016 ir2018 m. vykusios šventės nuotraukos. Rukainių kultūros centro darbuotojai taip pat nepamiršo mažiausių šio nuostabaus miestelio gyventojų. Šios įstaigos vadovė Vanda Maslovska toliau skaitė vaikiškas istorijas.

Mickūnų kultūros centras pakvietė visus norinčius pasidalyti savo sukurtais eilėraščiais. Mickūnų seniūnijoje gyvena daug tikrai talentingų žmonių. Daugelis jų šoka, dainuoja, sportuoja, piešia ir rašo eilėraščius. Iš žodžių gimsta dainos, kurios dažnai džiugina visus stebinčius Mickūnų kultūros centro scenoje vykstančius koncertus, visus žmones gyvenančius Vilniaus regione, ir ne kartą dainas iš Vilniaus krašto galima buvo išgirsti Lenkijoje. Kiekvienas galėjo atsiųsti savo eilėraštį šios kultūros įstaigos adresu, kur jie buvo gražiai papuošti ir paskelbti atskiru albumu Mickūnų kultūros centro Facebook profilyje.

Gegužės 15 d. pasaulyje yra minima Tarptautinė šeimų diena. Ta proga Juodšilių kultūros centre veikiantis liaudiškų šokių ansamblis „Hałas“ parengė trumpą reportažą, kuriame šios grupės nariai pasidalijo, kas jiems yra šeima ir kaip stipriai ją myli.

Šumsko daugiafunkcinis kultūros centras savo Facebook paskyroje metė iššūkį visiems: „Kiekvienas gali piešti“. Kiekvienas susidomėjęs galėjo komentaruose paskelbti savo piešinių nuotraukas. „Nesijaudinkite ieškodami stiliaus; pamirškite visus stereotipus apie meną, menininkus, talentus; tik noras ir įkvėpimas; paimkite popierių ir pieškite; nesijaudinkite ir nenusivilkite, jei nepavyko tai, ko tikėjotės; įgūdžiai įgyjami praktikos metu; piešimas – tai žaidimas“, – tokiu šūkiu vadovavosi šio iššūkio skelbėjai.

Karantino metu RDKC ir jo filialuose veikiančioms meno grupėms negalint tęsti savo repeticijų gyvai, pagalbą teikia virtualioji erdvė. Pavyzdžiui, vyrų vokalinio ansamblio „Seni draugai“ vadovas kompozitorius Petras Garšva Zujūnų kultūros centro Facebook profilyje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pateikiami metodiniai patarimai, kaip pasiruošti pasirodymams, kokius vokalo pratimus reikėtų atlikti. Reiktų pažymėti, kad šiais metais vokalinis ansamblis „Seni draugai“ švenčia savo veiklos 60-metį, o Petras Garšva jam vadovauja jau 25 metus.

Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro bei jo filialų administracija ir darbuotojai tikisi, kad netrukus bus įveikti visi su pandemija susiję sunkumai ir kultūros mylėtojai galės susitikti gyvai.

 

Inf. Andžej Aškelovič
Nuotr. RDKC

Shadow up