kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Marija Rekst: padedame atsitiesti verslui

Gegužės viduryje Vilniaus rajono savivaldybės taryboje buvo patvirtinti sprendimai, suteikiantys teisę verslininkams, nukentėjusiems nuo nepalankios epidemiologinės situacijos dėl COVID-19 ir karantino sukeltų ekonominių pasekmių, kreiptis į savivaldybę dėl lengvatų suteikimo. Birželį Tarybos posėdyje planuojama priimti dar vieną svarbų sprendimą, kuriuo visiems Vilniaus rajone veikiantiems juridiniams asmenims žemės, nekilnojamojo turto bei žemės nuomos mokesčiai už 2020 m. bus mažinami 25 proc.


 

„Šalyje paskelbtas karantinas tapo tikru iššūkiu vykdantiems juridinę veiklą. Daugelis verslininkų negalėjo dirbti, kitų veiklos apimtys drastiškai krito. Puikiai suprantame, kad visas rajone veikiantis verslas viena ar kita apimtimi nukentėjo nuo šios situacijos“, – sakė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

„Mūsų darbo tikslas – atstovauti ir padėti. Tad ieškojome sprendimų, kaip mes – savivaldybė, galime paremti verslą, padėti jam atsitiesti po šios krizės, išlaikyti darbo vietas. Gegužę Taryboje suteikėme lengvatas Vilniaus rajone ekonominę veiklą vykdantiems gyventojams ir juridiniams asmenims, kurie karantino metu negalėjo dirbti, jų veikla buvo sustabdyta. Jie gali kreiptis į savivaldybę dėl atleidimo nuo komercinės paskirties nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių“, – dėstė rajono vadovė.

Gegužės 15 d. Vilniaus rajono savivaldybės taryba Mokesčių lengvatų teikimo taisykles papildė nauju punktu, kuriuo numatoma, kad mokesčių mokėtojas (fizinis ar juridinis asmuo), kurio veikla karantino metu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu buvo apribota arba draudžiama, gali kreiptis į savivaldybę dėl mokesčio lengvatos suteikimo. Plačiau apie lengvatų suteikimo tvarką rašėme čia. /index.php?1162745945

Birželio 5 d. vyksiančiame posėdyje Tarybos nariai balsuos dėl lengvatų visiems Vilniaus rajone įsikūrusiems juridiniams asmenims. Planuojama suteikti 25 proc. lengvatas už 2020 metus:

  • nekilnojamojo turto mokesčiui
  • žemės mokesčiui
  • valstybinės žemės nuomos mokesčiui.

„Nuo karantino ir koronaviruso krizės nukentėjo ne tik tie, kurių veikla karantino metu buvo draudžiama, bet ir kitos įmonės. Jos turėjo papildomų išlaidų ir dėl apsaugos priemonių įsigijimo, ir apyvartos ženkliai krito, sumažėjo lankytojų ar pirkėjų srautai. Visi dirbo visiškai naujomis, sudėtingomis sąlygomis, todėl padėti norime visiems“, – pabrėžė M. Rekst ir pridūrė, kad atsižvelgiant į susiklosčiusią neeilinę situaciją buvo pasirinkta mokesčius mažinti ketvirtadaliu, kas atitiktų griežtų karantino apribojimų galiojimo šalyje laikotarpį.

Tikimasi, kad suteikus nurodytų mokesčių lengvatas, bent iš dalies bus kompensuoti nuostoliai, kuriuos patyrė juridiniai asmenys, netekę dalies pajamų dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbto karantino.

Pasak Ekonomikos ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojos Lucijos Lipnickos, preliminariais skaičiavimais, suteikus 25 proc. žemės, nekilnojamojo turto bei žemės nuomos mokesčių lengvatas Vilniaus rajone veikiantiems juridiniams asmenims, lengvatų suma siektų apie 600 tūkst. Eur.

Kalbėdama apie pagalbą verslui, merė pabrėžė, kad Vilniaus rajono savivaldybės veiklos prioritetu visada buvo savalaikė ir tikslinė pagalba gyventojams: „Vieni ar kiti iššūkiai ištinka kasmet. Pernai ūkininkai nukentėjo nuo nepalankių oro sąlygų. Vyravo sausra, aukštos temperatūros, žemės ūkiai labai nukentėjo. Ištęsdami pagalbos ranką, perpus sumažinome žemės mokestį ūkininkams. Bet tai tik maža dalis tų, kurie gauna savivaldybės paramą“, – prisiminė merė.

Jau keletą metų savivaldybė teikia mokesčio lengvatas žemės savininkams Vilniaus rajone. Pensinio amžiaus asmenys, neįgalieji asmenys ir nepilnamečiai, kurių šeimose nėra darbingų asmenų, yra atleisti nuo žemės mokesčio mokėjimo už 3 ha bendrą visų paskirčių žemės plotą kaimo vietovėse ir 0,25 ha Nemenčinės mieste. Nuo 2018 m. gyventojams suteikiama 50 proc. apskaičiuoto mokesčio už gyvenamosios vienbučių ir dvibučių teritorijos žemės sklypus lengvata vienam sklypui (kurio apskaičiuota suma yra didžiausia). Be to, visi Vilniaus rajono gyventojai yra atleisti nuo žemės mokesčio mokėjimo už 5 ha žemės ūkio paskirties žemės (išskyrus mėgėjų sodų sklypus) plotą kaimo vietovėse ir 0,25 ha Nemenčinės mieste.

 

Shadow up