kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Bendradarbiaujančios institucijos susibūrė užtikrinti saugią vasarą vaikams

Pasibaigus mokslo metams atėjo ilgai laukta vasara – išsvajotų atostogų metas. Siekiant užtikrinti, kad vasaros atostogos jaunimui būtų ne tik smagios, bet ir saugios, antradienį Vilniaus rajono Mickūnų gimnazijoje ir Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centre Vilniaus rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Juliana Lipinska subūrė įvairių institucijų atstovus bendrai diskusijai.


Jau trečius metus iš eilės vykdomo renginio tikslas – suteikti vaikams žinių apie kylančius pavojus žmogaus sveikatai ir galimą pagalbos suteikimą ištikus nelaimei.

Renginyje dalyvavo ir paskaitas skaitė pareigūnai iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato, atstovai iš Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos Psichikos ir sveikatos centro ir Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos.

Renginio metu specialistai su vaikais kalbėjo apie vaikų pareigas, galimas pasekmes elgiantis neatsakingai, supažindino globotinius (rūpintinius) su administracine bei baudžiamąja atsakomybe, papasakojo kokios baudos gresia įvykdžius nusikalstamąsias veikas ir nuo kokio amžiaus asmuo jau gali būti traukiamas administracinėn ir baudžiamojon atsakomybėn. Atvykę atstovai taip pat papasakojo, kaip yra įkalbinėjami žmonės įvykdyti įvairius nusikaltimus ir pabrėžė, kad labai daug meluojama, pažadama pinigų, o iš tikrųjų žmonės, įvykdę nusikaltimą dažniausiai nieko negauna ir yra sulaikomi policijos pareigūnų.

Renginio metu nagrinėta ir šiuo metu aktuali tema – saugus elgesys vandenyje. Vasara – pats smagiausias metų laikas, kuomet laukia atostogos, draugai, gamta ir pramogos vandenyje. Kad atostogauti būtų smagu ir, svarbiausia, saugu, atvykę specialistai papasakojo vaikams apie saugų elgesį vandens telkiniuose ir paaiškino ką daryti ištikus nelaimei. Vaikams taip pat papasakota ir apie būtinas taisykles stovyklaujat gamtoje – kaip teisingai užkurti laužą ir kaip jį vėliau užgesinti.

Viena iš smagiausių renginio dalių – praktiniai mokymai vaikams. Visi norintys turėjo galimybę išbandyti savo jėgas darant dirbtinį kvėpavimą, pasitelkus tam manekenus, o specialistai stebėjo ir rodė, kaip tinkamai suteikti pagalbą.

Kalbėdama apie jau trečius metus iš eilės organizuojamus tokio pobūdžio renginius, Vilniaus rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Juliana Lipinska pabrėžė, kad vasarai atėjus toks renginys suteikia vaikams aktualios informacijos ir naudingų žinių.

„Kai vaikams atsiveria plačios durys į vasaros pramogas, dažnai yra pamirštama, kad už pramogų slypi ir pavojai, todėl prevenciniai renginiai, pareigūnų pasakojimai, suteiktos žinios ir svarbiausia – praktiniai mokymai, visada yra naudingi. Vaikams būtina suteikti žinių, kad vasaros metu būtų saugūs, saugotų save ir kitus, įvykus nelaimingam atsitikimui žinotų pirminius būtinus atlikti veiksmus ir galėtų padėti tiek sau, tiek šalia esančiam. Renginių metu visada neapsakomai didelį įspūdį vaikams palieka suteiktos informacijos pritaikymas praktikoje, kuomet vaikai gali pritaikyti savo įgytas žinias ir išbandyti jėgas. Vaikų domėjimasis, aktyvus dalyvavimas visada džiugina mus, tokių renginių organizatorius, ir mes nuoširdžiai tikimės, kad suteiktos žinios išliks jų sąmonėje ir vasaros atostogas jie praleis saugiai“, – sakė J. Lipinska.

Vykdant naudingus prevencinius renginius Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai tai pat lankosi ugdymo įstaigų organizuojamose vasaros stovyklose, siekdami kuo didesnei auditoriai suteikti žinių apie saugumą ir tinkamą elgesį.

 

 

 

 

Shadow up