kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vaikų džiaugsmo kupinos vasaros stovyklos Vilniaus rajone

Saugiai pliuškentis vandenyje, stiprinti kūną, dalyvauti aktyviuose žaidimuose, išmokti įvairių šokių, pažinti Lietuvos miestus ar užsiimti kūrybine veikla – tai viskas apie Vilniaus rajono vaikų vasaros stovyklas, kurios jau sėkmingai startavo ir kiekvieną dieną dovanoja vaikams naujų atradimų, staigmenų, nuostabių akimirkų ir nepamirštamų įspūdžių.


Šiemet po 3 mėnesių trukusio karantino, vaikų vasaros stovyklos yra dar labiau laukiamos, todėl Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama užtikrinti vaikams turiningą ir įdomų užimtumą saulėtomis vasaros dienomis, vaikų vasaros poilsio programoms vykdyti šiemet skyrė virš 22 tūkst. eurų. Savivaldybės lėšomis finansuotos 38 dieninės, turistinės ir išvažiuojamosios stovyklos, kurių įvairiais siūlomais edukaciniais užsiėmimais galės pasinaudoti beveik 1 tūkst. mokinių.

Laikantis visų būtinų saugos reikalavimų pirmosios stovyklos startavo birželio 8 d. 

Kviečiame pasižvalgyti po nuotraukų galeriją, kurioje užfiksuotos nuostabios vaikų vasaros stovyklų akimirkos!

Informacija bus nuolat pildoma

 

 

Vasaros stovykla „Lietuvos grožis vaiko akimis“

Šių metų rugpjūčio 17 – 21 dienomis Asociacija „Draugystės ritmu“ sėkmingai įgyvendino projektą „Lietuvos grožis vaiko akimis“, organizuojamą bei finansuojamą vadovaujantis Vilniaus rajono savivaldybės Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašu.

Projekte dalyvavo kun. J. Obrembskio gimnazijos mokiniai bei Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro  Maišiagalos skyriaus šokių kolektyvo „Przyjaźń“ nariai, Vilniaus r. švietimo įstaigų mokiniai.

Projekto tikslas buvo organizuoti ir užtikrinti vaikų užimtumą vasaros atostogų metu. Mokiniai vyko į pažintinės kelionės po Lietuvą ir dalyvavo edukacinėse užsiėmimuose. Turėjo galimybę pamatyti daug įdomių ir jiems naujų vietų, pasikliauti savo jėgomis ir pavedžioti gražuolius šunis Haskius po Neries regionini parką. Puikiai leido laiką Kauno zoologijos sode, Alpakų ūkyje, Kukurūzų labirinte, Botanikos sode, Lazerių arenoje, vyko edukacinis užsiėmimas su Lucija Zdanovič Maišiagalos amatų centre, o patį didžiausia įspūdį paliko ošianti Baltijos jūra ir Palangos gintaro muziejus, įrengtas pačiame Birutės parko centre, esančiuose didinguose rūmuose. Išvydo vieną gausiausių pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekciją. Namo vaikai grįždavo ne tik daug sužinoję, bet ir aktyviai praleidę laiką.

Stovykla vaikams suteikė daug džiugių akimirkų ir kartu parodė, jog dirbant komandoje, galima pasiekti gero rezultato.

Vilniaus rajono savivaldybė projektui finansuoti skyrė 1250 Eur lėšų, o transportą finansavo Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras.

 
 Vasaros poilsio stovykla „Būkime vasarą kartu“ Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje

Stovykloje „Būkime vasarą kartu“ vaikai turiningai ir aktyviai praleido devynias dienas. Buvo organizuota daug įdomių edukacinių bei pramoginių užsiėmimų ir ekskursijų vaikams visiškai naujoje aplinkoje: planetariume, Zoo parke, Pavilnio regioniniame parke ir pinigų muziejuje.

Nemažai edukacinių užsiėmimų vyko gimnazijoje. Mokiniai susipažino su įvairių dalykų mokytojais ir jų dėstomu mokomuoju dalyku, atliko įdomius eksperimentus, gamino meninius dirbinius, konstravo ir programavo robotukus. Nemažai dėmesio buvo skirta sportinei veiklai. Vaikai žaidė sportinius žaidimus, dalyvavo estafečių rungtyse, šoko. Taip pat vaikams buvo organizuotos ir pramoginės išvykos: į boulingą, kino teatrą, dinozaurų parką. Paskutinę dieną vaikai gavo atminimo dovanėles, diplomus. Vaikai, atsisveikinę su mokykla, puikiai nusiteikę grįžo namo.


Socialinė pedagogė Edita Makarova
 


 

 Vaikų vasaros poilsio programa „Iššūkiams pasiruošę“

Nuo birželio 29 d. iki liepos 3 d. Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje skambėjo stovyklautojų balsai ir juokas. Susirinkę į vasaros dienos stovyklą mokiniai ne tik pramogavo, bet ir dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose.

Stovyklos metu mokiniai keliavo į Trakus, Varėnos r., Vilnių. Edukacinių išvykų metu stovyklautojai mokėsi kepti gruzinišką chačiapurį Trakuose, klausėsi pasakojimo apie gruzinų papročius, virtuvės tradicijas, Gruzijos regiono Kachetijos išskirtinumą. Varėnos r. Kapiniškių k., kartu padedant šeimininkei, gamino dzūkišką patiekalą senovinėje duonkepėje krosnyje. Aplankė Trakų pilį, Užutrakio dvarą, Angelų kalvą.

Žaislų muziejuje klausėsi įdomių pasakojimų apie žaislų istoriją bei dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Aplankę Gedimino pilį, smagiai leido laiką Bernardinų sode. Paskutiniąją stovyklos dieną mokiniai dalyvavo pažintinėje, interaktyvioje edukacijoje „Kosminis skrydis“, kurios metu turėjo galimybę pabūti astronautais. Mokiniai, dalyvavę kosminėje viktorinoje, patyrė begalę teigiamų emocijų.

Stovyklos dalyviams buvo organizuojama įvairi veikla: viktorina, proto mūšio konkursas, sportiniai žaidimai, komandinės užduotys.

Atsisveikindami linkėjome vieni kitiems džiaugsmingos ir kupinos įspūdžių vasaros.

 

Socialinė pedagogė Renata Radivilovič
Bibliotekininkė Daiva Rodevičienė


 

Vaikų vasaros stovykla „Vėjas karčiuose“

Jau penktus metus iš eilės Mickūnų jojimo klubas kvietė vaikus nesėdėti namie prie kompiuterių, mesti mobiliuosius telefonus į šalį ir ištrūkti į gamtą bei praleisti laisvalaikį smagiai, įdomiai, aktyviai ir, be kita ko, prasmingai. Čia, jojimo klube, taip pat žinomame kaip „Jojimo mokykla KEMK Žirgai“ organizuojamoje vaikų vasaros stovykloje „Vėjas karčiuose“ 6-16 metų vaikai turėjo progą susipažinti su draugiškuoju Luvru, pašėlusiu ir vietoje nenustygstančiu Šansu, sumaniuoju Furmanu, užsispyrėle Golana ir padūkusiu poniu Rokiu.

Siekiant supažindinti su žirgų pasauliu ir šių gyvūnų bendravimo su žmogumi paslaptimis, vaikai kiekvieną dieną praleisdavo su žirgais juos šukuodami, maitindami, glostydami ar vedžiodami po mišką. Su kvalifikuoto trenerio pagalba kasdien vykdavo ir jojimo treniruotės, kur vaikai buvo mokomi sėdėti balne, valdyti žirgą, atlikti sudėtingesnius manevrus. Buvimas su žirgais - ne tik sportas ir geros emcijos, bet ir puikus būdas išmokti komandiškumo, empatijos, reikšti savo emocijas ir jausmus ramiai, stengtis suprasti vienas kitą. Juk ne veltui jau nuo seno kalbama apie gydomąjį žirgų poveikį, vadinamąją hipoterapiją.

Įgytus įgūdžius vaikai galėjo pademonstruoti laisvu nuo jojimo metu rengiamose kūrybinėse lavinimo užduotyse, kuriose stovyklautojai pristatė savo sukurtus vaidinimus, nupieštus piešinius ar savo sukurtas dainas. Gerų emocijų pridėjo ir nuotaikingas plaukimas baidarėmis klubo tvenkinyje, kuriame netrūko vandens purslų ir juoko, o aktyviai praleidus dieną gryname ore pats malonumas visiems susėsti prie laužo vakare ir kepti kartu dešreles, aptariant dienos įspūdžius.

Šią vasarą jau buvo surengtos 3 stovyklos pamainos, trukusios po 5 dienas, todėl  jau virš 30 vaikų susipažino su nuostabiu ir įtraukiančiu žirgų pasauliu. Visa tai nebūtų įvykę be savo darbą išmanančių tenerių, žingeidžių ir aktyvių vaikų bei jų tėvelių, Vilniaus rajono savivaldybės pagalbos bei skirto finansavimo ir, žinoma, geriausių žmonių draugų - Luvro, Šanso, Furmano, Golanos ir Rokio. Šią vasarą jie dar laukia draugijos. Norintys dalyvauti stovykloje (4 pamaina 08.03-08.07; 5 pamaina 08.10-08.14; 6 pamaina 08.17-08.21 dienomis ) turėtų suskubti, nes vietų skaičius sparčiai mažėja!

 

Mickūnų jojimo klubo trenerė Lina Zapolska


 

Vaikų vasaros stovykla „Gamtos vaikai 2020“ Rukainių gimnazijoje 

Vaikų vasaros stovykla – tai puikus pasirinkimas gerai praleisti laiką su bendraamžiais. Niekas negali atstoti vasaros stovyklos įspūdžių. Svarbiausia – nauji draugai, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera. 

Birželio 8-12 dienomis Vilniaus r. Rukainių gimnazijoje buvo organizuota vaikų vasaros stovykla „Gamtos vaikai 2020“, finansuota Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis. Stovykloje dalyvavo 15 mokinių. Stovyklą organizavo socialinė pedagogė Jovita Bliznikė kartu su mokytojais. Stovyklos tikslas – plėtoti mokinių socializacijos galimybes vasaros metu, organizuoti vaikų laisvalaikį, skatinti turiningą mokinių vasaros užimtumą praleidžiant daugiau laiko gamtoje. 

Pirmoji diena buvo labai darbinga. Vaikai susipažino, išklausė saugaus elgesio instruktažą, susipažino su stovyklos programa, vidaus tvarkos taisyklėmis. Po to lauke juos laukė spalvingi batutai, cukraus vata ir spragėsiai. Taip pat vaikai turėjo galimybę žaisti su animacijos herojais Mike Pūkuotuku ir Tigru. Ši veikla buvo labai linksma, sukėlė daug džiaugsmo. 

Antroji stovyklos diena buvo skirta KŪRYBOS DIENAI. Vaikai įžengė į kūrybos pasaulį ir sukūrė stovyklos vėliavą. Technologijų mokytoja Irena Lesnevska ir bibliotekos vedėja Alina Juckevič supažindino vaikus su piešimo ant vandens technika ir druskos spalvinimu. Diena buvo labai įdomi ir kūrybiškai prasminga. 

Trečioji stovyklos diena buvo skirta SODININKŲ DIENAI. Vaikų laukė išvyka į Botanikos sodą, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Dygusis sodas“. Edukaciniame užsiėmime vaikai sužinojo iš kur yra kilę augalai, kodėl jiems reikalingi dygliai, plaukeliai ir vaškinė danga. Kodėl kai kurie neturi lapų, o sustorėjusiuose stiebuose kaupia vandenį? Kaip šie augalai išgyvena ir plinta, kam juos naudoja žmonės? Kuo ypatingas nuogulis, svaidulis ar stulpenis? Vaikai galėjo nupiešti patikusį augalą. Po to vaikų laukė ekskursija po sodą. Vaikai pamatė žydinčius rododendrus ir Japonišką sodą. Toliau ekskursijos maršrutas leido pabūti savaiminio miško pakraštyje, pasižiūrėti, kokios savaiminės medžių ir krūmų rūšys auga, o kopiant šlaitu aukštyn vaikai pasimankštino. 

Ketvirtoji stovyklos diena buvo skirta MOKSLININKŲ DIENAI. Vaikai stebėjo įvairius eksperimentus su patyrusiu profesionalu ir patys galėjo atlikti keletą eksperimentų. Vaikai sužinojo, kaip gaminti stebuklingą spalvotą lavą, kaip specialūs rutuliukai sugeria 20 kartų daugiau vandens, negu patys sveria, pamatė, kaip kietas rutulys tampa skysčiu. Vaikai atliko bandymą su sausu ledu, „Degančių rankų“ eksperimentą, išmoko be vėjo užgesinti ugnį ir sužinojo daug kitų mokslo įdomybių. 

Paskutinę, penktąją, stovyklos dieną vaikų laukė staigmena – orientacinės varžybos gamtoje „Piratų lobis“, kurias paruošė mokytojos Erika Jaroš, Nijolia Balcevič ir Kristina Baliuto. Vaikai buvo piratais ir turėjo surasti piratų lobį. Piratas Flintas vaikams atsiuntė laišką su žemėlapiu. Vaikai buvo suskirstyti į dvi komandas, kurios turėjo po žemėlapį. Komandos sugalvojo pavadinimą, išrinko kapitonus ir pradėjo ieškoti lobio. Keliaudamos komandos turėjo surasti paslėptas užduotis. Įveikus visas užduotis, buvo atrakinta lobio spyna, ten vaikai rado daug prizų. Vaikai buvo drausmingi ir labai išradingi, puikiai susidorojo su visomis užduotimis. 

Vaikai sakė, jog labai greitai prabėgo dienos stovykloje. Atrodo, dar tik susitikome, o jau laikas atsisveikinti… Norisi tikėti, kad ekskursijos, edukacinės pamokos, žaidimai, kiti įvairūs užsiėmimai bei atminimo dovanėlės dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos akimirkų. Saugios ir turiningos vasaros! 

 

Bibliotekos vedėja Alina Juckevič,
pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Nijolia Balcevič

 


 

Dieninė vasaros stovykla „Sportuok, judėk, pažink, tobulėk“

Užimtumas vasarą reikalingas visiems vaikams, tačiau labiausiai tiems, kuriems mokykla yra dažnai vienintelė galimybė sužinoti ir pamatyti kažką naujo. Vilniaus r. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje liepos 13-17 dienomis buvo įgyvendinama vaikų vasaros poilsio programa „Sportuok, judėk, pažink, tobulėk“. Tai bendrojo pobūdžio dieninė vasaros poilsio stovykla 0–7 klasėse besimokantiems mokiniams iš socialiai remtinų ir turinčių mažas pajamas šeimų, kuriems skirtas nemokamas maitinimas.

Stovykloje vaikai aktyviai ir įdomiai leido laisvą laiką. Nuobodžiauti nebuvo kada, nes stovyklos metu buvo vykdomos įvairios veiklos: kiekvieną rytą vaikai pradėdavo nuotaikinga mankšta, žaidė įvairius sportinius žaidimus, lenktyniavo estafetėse, piešė ant asfalto, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, sugalvojo stovyklos šūkį, piešė stovyklos emblemą, susipažino su skirtingomis sporto šakomis, su kamuolių įvairove, mokėsi sporto kultūros. Vaikai aktyviai sportavo, daug judėjo, bendravo tarpusavyje, užmezgė draugiškus santykius, praplėtė savo akiratį per aktyvų dalyvavimą įvairiose veiklose. Pirmąją stovyklos dieną su vaikais bendravo visuomenės sveikatos biuro specialistė, kuri kalbėjo apie vasarą tykančius pavojus, o Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Stanislav Voitechovskij ir Andželika Rakauskienė priminė stovyklautojams taisykles, kaip saugiai važiuoti paspirtukais ar dviračiais, pereiti gatvę, kodėl būtina saugoti savo daiktus.

Stovyklos metu buvo organizuotos 5 išvykos: į Europos parką, Liepkalnio vasaros pramogų parką, UAB „Lietuvos žirgynas“ Riešėje, Pelėdų parką, Stručių fermą. Kelionės vaikus įkvėpė, praturtino, padidino jų pažintinį patyrimą.

Vaikai buvo pamaitinti, jiems buvo sukurta saugi aplinka, buvo ugdoma bendravimo kultūra. Jie sustiprėjo fiziškai, pagerino savo socialinius įgūdžius, aktyviai ir įdomiai praleido laiką, patyrė daug teigiamų emocijų. Vaikai labai džiaugėsi stovykloje praleistu laiku, jiems liko daug smagių ir malonių prisiminimų.

Vertinant programos įgyvendinimo sėkmę, didelę reikšmę turi Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšos. Taip pat nemažiau svarbus gimnazijos darbuotojų pareigingumas, geras pasirengimas ir nusiteikimas neatlygintinai dalyvauti programoje. Savaitė pralėkė kaip akimirka... Tikros emocijos, vaikų šypsenos – tai didžiausias stovyklos įvertinimas.

 

Inf. stovyklos vadovė, socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja


 

Vaikų vasaros stovykla Rudaminoje

Vasaros stovyklos vaikams visada kupinos įspūdžių, teigiamų emocijų ir nepamirštamų išgyvenimų. Vaikai gali rinktis tai, kas jiems patinka – sporto, menines, edukacines ar net nuotykių kupinas programas.

Šiais metais Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pakvietė 6–12 metų vaikus linksmai ir naudingai praleisti atostogas vaikų vasaros stovykloje. Stovykla buvo atidaryta liepos 13 d. ir truks iki rugpjūčio 27 d., tai yra septynias savaites. Yra sudarytos 4 trikalbės grupės, kuriose vaikai praleidžia visą dieną akylai prižiūrimi kvalifikuotų animatorių ir pedagogų. Organizatoriai vaikams paruošė turtingą programą su daugybe įdomių veiklų.

Pirmosios stovyklos savaitės tema buvo: „Susipažinkime vieni su kitais“. Pirmąją dieną vaikai buvo supažindinti su stovyklos taisyklėmis. Jaunieji stovyklautojai taip pat išmoko smagų stovyklos šokį. Aktyviai dalyvavo įvairiuose integracinėse ir pažinimo žaidimuose. Sukūrė stovyklos plakatą, kuriame pavaizduoti delnai.

Pirmąją stovyklos savaitę taip pat vyko trumpos anglų kalbos pamokos. Stovyklos dalyviai išmoko prisistatyti angliškai, pasakyti savo amžių, skaičiuoti iki 10, mėnesių ir savaitės dienų pavadinimus. Edukacinio užsiėmimo metu buvo skaitoma pasaka „Aladino lempa“, o popiet vaikai žiūrėjo animacinį filmą „Troliai“ ir dalyvavo viktorinoje apie šį filmą. Vėliau vaikai dar turėjo meninį užsiėmimą „Ką aš mėgstu daryti“ ir žaidė įdomius sportinius žaidimus. Ypatingai daug teigiamų emocijų stovyklos dalyviams suteikė veido tapyba.

Pirmąsias stovyklos dienas vaikai praleido linksmai ir naudingai tiek kūnui, tiek sielai. Į namus jie grįžo patenkinti, besišypsantys ir turtingi įgytais įgūdžiais bei patirtimi. Kitos šios vasaros stovyklos savaitės bus ne mažiau įdomios ir aktyvios. Pramogos laukia vaikų!

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei už finansinę paramą organizuojant vasaros stovyklą vaikams. Tikimės, kad tai pirma, bet ne paskutinė vasaros stovykla Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre.

Andžej Aškelovič

 


 

Pramoginių šokių studijos „Step dance“ vasaros stovykla Didžiosiose Kabiškėse

Birželio 29 – liepos 3 d. vyko „Step dance“ šokių studijos vasaros stovykla, kurioje noriai ir aktyviai dalyvavo gausus šokėjų būrys iš Nemenčinės miesto ir aplinkinių gyvenviečių.

Stovyklos metu vaikai tobulino pramoginių šokių žingsnelius, mokėsi naujų šokių, gerino šokių atlikimo techniką. Taip pat stovyklos metu vyko ir baleto, jogos, raumenų atpalaidavimo treniruotės.

Stovyklos metu paminėjome ir 7-tąjį šokėjos Smiltės gimtadienį.

Laisvu nuo treniruočių metu, vaikai žaidė stalo žaidimus, piešė piešinius, spalvino. Aktyviai ir turiningai leido laiką lauke, džiaugdamiesi žaidimų aikštele, puikiu oru, rūpindamiesi mažais, neseniai gimusiais kačiukais.

Paskutinę stovyklos dieną turėjome bendrus šventinius pietus, kurių metu pasidalijome stovyklos įspūdžiais, aptarėme įgytas žinias, įsivertinome padarytą pažangą.

Stovyklos uždarymą vainikavo šventinė parodomoji treniruotė tėveliams, kurios metu šokėjai pademonstravo meniškus, jautrius, profesionalius pramoginių šokių, baleto, pasirodymus. Vaikai buvo apdovanoti padėkomis, saldžiais prizais bei puikiomis dovanomis, kuriomis iš karto puolė džiaugtis bei gražintis. Stovyklą baigėme būdami puikios nuotaikos, kupini įspūdžių, naujų žinių, įgyję naujų asmeninių ir dalykinių kompetencijų.  

Dėkojame šokėjams už ištvermę, puikią nuotaiką, norą tobulėti ir mokytis.

Linkime turiningos ir kupinos naujų patirčių bei įspūdžių vasaros.

 

 

Šokių ir laisvalaikio studijos „Step dance“ vadovė,
trenerė Eglė Razgūnaitė-Žulpienė

Shadow up