kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus universitetas skatins gabiausius būsimus studentus iš nepasiturinčių šeimų

Lietuvoje šiandien gyvena ne viena šeima, kurioje auga gabūs ir talentingi vaikai, norintys įgyti kokybišką aukštąjį išsilavinimą. Tačiau kartais šią svajonę įgyvendinti trukdo dideli finansiniai sunkumai, su kuriais susiduria šeima. Todėl Vilniaus universitetas nusprendė prisidėti prie socialinės atskirties mažinimo Lietuvoje ir įsteigė specialią 450-mečio stipendiją, kuria siekiama padrąsinti moksleivius iš socialiai pažeidžiamų šeimų siekti aukštojo mokslo.


Šimtas gabiausių būsimųjų studentų iš nepasiturinčių šeimų turės galimybę pasinaudoti 450-mečio stipendija ir siekti aukštojo mokslo lyderiaujančiame Lietuvos universitete. 

„Praėjusių metų pavyzdys parodė, kad net 74 proc. šios stipendijų gavėjų – iš mažesnių Lietuvos miestų ir regionų, o jų vidutinės pajamos vienam asmeniui šeimoje per mėnesį vidutiniškai siekė 160 eurų. Pasitaikė ir atvejis, kai stipendijai gauti paraišką pateikė itin aukštą stojamąjį balą turintis olimpiadų laimėtojas, kurio pajamos vienam asmeniui šeimoje tesiekė vos 40 eurų“, – teigiama VU išplatintoje informacijoje.

Šiemet stipendijos bus skiriamos 100-ui gabiausių jaunuolių iš nepasiturinčių šeimų. 200 Eur dydžio stipendija jiems bus mokama pirmuosius mokslo metus (nuo rugsėjo iki birželio). Į stipendiją gali pretenduoti stojantieji, kurių šeimos mėnesinių pajamų vidurkis per paskutinius 3 mėnesius vienam asmeniui buvo ne daugiau kaip 350 eurų ir kurie nėra įgiję aukštojo išsilavinimo ir gavę VU 440-jo gimtadienio stipendiją. Stojantysis turi atitikti visus šiuos kriterijus ir studijas VU prašyme rinktis pirmu numeriu.

Paraišką stipendijai gauti būtina pateikti iki rugpjūčio 18 d. Daugiau informacijos apie 450-mečio stipendiją ir dokumentų pateikimą rasite čia.


Vilniaus universiteto informacija
Asociatyvi nuotr. unsplash.com 

Shadow up