kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Maišiagalos Houvalto dvare – Vilniaus rajono policijos komisariato metinės veiklos ataskaitos pristatymas

Paminint svarbiausius 2019 m. įvykius, pasiekimus ir numatytas reikšmingas šių metų veiklos kryptis, šiandien, vasario 18 d. Maišiagalos Houvalto dvare visuomenei pristatyta Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato 2019 metų veiklos ataskaita.


Vilniaus rajono policijos komisariato metiniame ataskaitiniame renginyje dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst kartu su Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatore Juliana Lipinska, Vilniaus apskrities VPK viršininkas Saulius Gagas, Vilniaus apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Audrius Matulionis, Probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus viršininkė Katažina Stachovska ir specialistė Božena Stankevič, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos skyriaus Vilniaus rajone patarėja Jurgita Žukovska, Vilniaus rajono švietimo įstaigų atstovai, Vilniaus rajono savivaldybės seniūnai bei policijos pareigūnai.

Renginio pradžioje l. e. Maišiagalos seniūno pareigas Andžej Adomaitis pasveikinimo visus susirinkusius Houvaltų dvare. Vilniaus apskrities VPK Vilniaus rajono policijos komisariato viršininkas Arvydas Sinis, pristatydamas 2019 m. veiklos ataskaitą, papasakojo apie svarbiausius įvykius 2019 metų komisariato veikloje, apie personalą, kriminogeninę situaciją, esminius pasikeitimus, policijos pareigūnų aprūpinimą ir kitus svarbius klausimus. „Metai prabėgo labai greitai, jie buvo labai intensyvūs ir be abejo 2019-tieji mūsų komisariatui buvo labai turiningi įvykiais.“, – ataskaitos pristatymą pradėjo komisariato viršininkas.

Kaip pažymima ataskaitoje, praeitais metais Vilniaus rajono policijos komisariatas sulaukė nemažai naujovių, nuo 2019 m. komisariatas persikraustė į naujas patalpas, esančias adresu Vileišio g. 20 C, Vilniuje. Taip pat optimizuotos 5-ios nuotolinės darbo vietos, Vilniaus rajono seniūnijose buvo vykdomas nuolatinis gyventojų priėmimas.

Vertinant nusikalstomų veikų, registruotų Vilniaus rajono teritorijoje statistiką, komisariato viršininkas pasidžiaugė sumažėjusiu vagysčių skaičiumi (2019 m. – 354 atvejai, 2018 m. – 437 atvejai,), fizinio skausmo sukėlimo atvejais (2019 m. – 372, 2018 m. – 441), grasinimo nužudyti skaičiumi (2019 m. – 30, 2018 m. – 72), viešosios tvarkos pažeidimo atvejais (2019 m. – 28, 2018 m. – 44), netikrų pinigų platinimo atvejais (2019 m. – 3, 2018 m. – 13). Remiantis pateikta statistika nedaug, bet mažėjo ir narkotinių medžiagų platinimo bei disponavimo atvejai (2019 m. – 32, 2018 m. – 34) ir nustatyti papirkinėjimo atvejai (2019 m. – 2, 2018 m. – 4). Liūdnesnė situacija vis dar išlieka ir rajone didėja neblaivių vairuotojų (2019 m. – 230, 2018 – nenustatyta), sukčiavimo (2019 m. – 67, 2018 m. – 57), turto sunaikinimo (2019 m. – 62, 2018 m. – 54) ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo (2019 m. – 42, 2018 m. – 42) atvejai.

Policijos viršininkas Arvydas Sinis pasidžiaugė glaudžiu ir kasmet stiprėjančiu bendradarbiavimu su Vilniaus rajono savivaldybe – įgyvendintos dvi prevencinės programos: „Policija – visuomenės dalis“, kurios tikslas įtraukti kuo daugiau gyventojų į bendrą policijos ir visuomenės saugios aplinkos kūrimo procesą ir „Stop naujoms tragedijoms keliuose“, kuria siekiama didinti eismo saugumą ir mažinti žuvusiųjų ir sužalotų asmenų skaičių.

Praeitais metais Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai organizavo įvairių institucijų atstovų prevencinius susitikimus ir paskaitas dėl smurto artimoje aplinkoje ir prekybos žmonėmis. Taip pat sėkmingai buvo kuriama saugios kaimynystės koncepcija, kurios tikslas yra stiprinti bendruomeninę dvasią, kad visi gyventojai galėtų prisidėti prie savo nuosavybės apsaugos bendradarbiaudami ir komunikuodami bei sumažinti galimybes įvykti nusikaltimams atgrasant galimus vagis ir vandalus. 2019 m. Vilniaus rajone susikūrė tris saugios kaimynystės grupės, iš viso rajone sėkmingai veiklą vykdo 26 grupės.

Reziumuodamas 2019 metų policijos komisariato veiklą, policijos komisariato viršininkas padėkojo policijos pareigūnams už kantrybę bei ryžtą. „Ačiū už tarnybą 2019 metais ir linkiu visiems geros sveikatos, sėkmės ir šiais metais, o taip pat dėkoju mūsų partneriams už glaudų bendradarbiavimą ir suteikiamą pagalbą įgyvendinant nustatytus tikslus.“, – apibendrinant ataskaitą dėkojo komisariato viršininkas.

Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst džiaugėsi ilgu, aktyviu ir visuomet geranorišku bendradarbiavimu. „Mums visiems rūpi, kad Vilniaus rajone žmonės gyventų gerai ir jaustųsi saugūs. Savivaldybės ir policijos komisariato siekiai ir tikslas yra tas pats – saugoti mūsų rajono gyventojus, rūpintis jais, užtikrinti jiems saugią aplinką gyventi ir dirbti. Dėkoju už Jūsų kasdienį darbą, kartu su Jumis džiaugiuosi Jūsų gerėjančiomis darbo sąlygomis, tikiu, kad finansinė situacija Lietuvos pareigūnų irgi gerėja ir atlyginimai auga. Taip pat džiaugiuosi, kad pavyksta kartu suorganizuoti tiek daug bendrų prevencinių renginių ir veiklų mūsų gyventojams, mokiniams. Vilniaus rajono savivaldybė pagal galimybes visuomet stengiasi paremti Vilniaus rajono policijos komisariato iniciatyvas, projektus, programas, sumanymus. Projektams įgyvendinti Savivaldybė šiemet biudžeto projekte nusimatė skirti 6 000 eurų. Labai tikiuosi ir tikiu, kad mums pavyks išsaugoti tokį konstruktyvų bendradarbiavimą ir ateityje.“, – kreipdamasi į susirinkusius policijos komisariato pareigūnus ir atvykusius svečius, kalbėjo merė.

Sveikindama susirinkusius ataskaitinio renginio dalyvius, merė pasidžiaugė VRM ir Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos iniciatyva 2019 m. rugsėjo–lapkričio mėn. įmonės „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa, kuri parodė, kad palyginti su kitomis ES šalimis, Lietuvos gyventojų pasitikėjimas policija išaugo labiausiai – 2007 metais pagal pasitikėjimo rodiklius Lietuvos policija užėmė ketvirtą vietą nuo sąrašo galo, o šiuo metu užima aštuntą – po Suomijos, Danijos, Nyderlandų, Švedijos, Vokietijos, Estijos ir Liuksemburgo.

Kaip ir kiekvienais metais, merė Marija Rekst įteikė komisariato darbuotojams padėkas už nuoširdų bendradarbiavimą, profesionalumą, atsakingumą, rezultatyvų darbą saugant ir ginant Vilniaus rajono gyventojus. Merės padėkos buvo skirtos Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato I-ojo veiklos skyriaus vyresniajam tyrėjui Tomui Statkui ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato II-ojo veiklos skyriaus vyriausiajam tyrėjui Miroslavui Moisevičiui.

Vilniaus apskrities VPK viršininkas S. Gagas apibendrindamas 2019 m. veiklos rezultatus ir pasiekimus, išreiškė padėką Vilniaus rajono savivaldybės merei ir seniūnams už palaikymą, supratimą ir sąlygų sudarymą organizuojant policijos darbą, kad žmonės galima būtų priimti čia ir dabar nutolusiose vietose. Vilniaus apskrities VPK viršininkas S. Gagas pasidžiaugė vykdomu bendradarbiavimu, „(...) džiugu, kad saugumas, aplinka kurioje mes gyvename rūpi ne tik policijai, bet rūpi mums visiems, tą parodo ir skirtingų institucijų atstovų dalyvavimas bei įsitraukimas į bendrą veiklą. Labai svarbu, kad visi žiūrime ir siekiame bendrų tikslų.“

 

Primename, kad Vilniaus apskrities VPK Vilniaus rajono policijos komisariatas įsikūrė adresu Vileišio g. 20 C, Vilnius. Gerinant paslaugų kokybę ir didinant prieinamumą gyventojams, jų patogumui papildomai priėmimas vyksta ne tik naujose policijos komisariato patalpose, bet ir seniūnijose: kiekvieną ketvirtadienį nuo 13 val. iki 15 val.: Maišiagalos (Kiemelių g. 11, Maišiagaloje), Nemenčinės miesto (Švenčionių g. 11, Nemenčinėje) ir Rudaminos seniūnijose (Vilniaus g. 4, Rudaminoje), nuo 10 val. iki 12 val. Pagirių seniūnijoje (Šiltnamių g. 10, Pagiriuose).

Kiekvieną antradienį nuo 13 val. iki 15 val. gyventojai priimami Rukainių seniūnijos patalpose (Mokytojų g. 9, Rukainiuose).

Gyventojai pareigūnus gali išsikviesti ir skubios pagalbos numeriu 112, pranešti apie įvykį www.epolicija.lt, taip pat visa su policijos veikla susijusi informacija suteikiama bendruoju telefonu 8 700 60000 ir el. paštu info@policija.lt

Shadow up