kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Š. m. sausio 25 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo patvirtinti nauji Mokinių nemokamo maitinimo ir Paramos mokinio reikmenims įsigyti tvarkos aprašai, kurie suteiks didesnę paramą nepasiturintiems bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems mokyklinio amžiaus vaikus bei sudarys palankesnes sąlygas mokiniams gauti socialinę paramą.

Vasario 16-ąją Lietuva švenčia savo gimtadienį! Todėl Valčiūnų gimnazijoje visą savaitę vyksta įvairūs užsiėmimai, skirti šiai dienai paminėti.

Vasario 12 d. Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai prižiūrimoje teritorijoje organizavo prevencinę priemonę išsiaiškinti, ar rajono švietimo įstaigų teritorijose arba šalia jų asmenys iki 18 metų amžiaus nevartoja tabako, tabako gaminių, elektroninių cigarečių. Taip pat paaiškinti atsakomybę, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 492 str. (Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytas tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimas).

Vasario 12 dieną, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje įvyko „Gerojo Lašelio“ diena. ERASMUS+ projekto „Incubator for Future European Entrepreneurs“ (Inkubatorius Būsimiems Europos Verslininkams) darbo grupė kartu su Lietuvos vaikų, sergančių vėžiu, asociacija „Paguoda“ paragino visus mokinius, mokytojus, gimnazijos darbuotojus dalyvauti šioje akcijoje. „Gerojo lašelio“ akcijos metu kiekvienos klasės mokiniai pagal savo galimybes paaukojo pinigus, kuriuos surinko savanorių grupė. Iš viso buvo surinkta net 1375,00 eurų! Visi paaukoti pinigai yra perduoti vėžiu sergantiems vaikams, kuriuos remia „Paguodos“ asociacija.

Š. m. vasario 4–9 dienomis Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka prisijungė prie lietuviškos iniciatyvos „Saugesnio interneto savaitė bibliotekose“, kurios tikslas – skatinti vaikus, jaunimą ir suaugusius saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais.

K.Parčevskio gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja projekto Erasmus+„Birds without Borders“ vykdomoje akcijoje „Padėkime paukščiams žiemą“.

Kompiuteris, internetas, mobilieji telefonai ir kitos informacinės technologijos prieinamos suaugusiems ir vaikams, kur galima pramogauti, žaisti, ieškoti pažinčių, greitai perduoti informaciją, palaikyti draugystę ir pan. Mokiniai daug laiko praleidžia internete, o jų elgesys internete nėra toks atsargus nei suaugusiųjų, pavyzdžiui, jie gana nuoširdžiai gali bendrauti su nepažįstamais žmonėmis ir tikėti viskuo, ką jie sako. Elektroninės patyčios – vienas galimų virtualių pavojų. Tai viena patyčių formų. Joms priskiriamas ir tyčiojamasis mobiliaisiais telefonais, kai rašomos įžeidžiančios žinutės, anonimiškai paskambinus, prasivardžiuojama ir pan. Be to, jos pavojingos tuo, kad greitai plinta. Dažnai vaikai neatskiria virtualaus pasaulio nuo realybės ir mano, kad socialiniame tinkle išsakytos mintys ar atlikti veiksmai nepalies tikro gyvenimo. Tačiau virtualios patyčios veikia taip pat skaudžiai, kaip ir realiame gyvenime, o kartais net skausmingiau – socialiniuose tinkluose pašaipos sklinda greitai ir jas mato kur kas daugiau žmonių.

Vasario 5 d. startavo XXX-oji Vilniaus rajono lenkų kalbos ir literatūros olimpiada, subūrusi Avižienių gimnazijoje 21 geriausią Vilniaus rajono lenkų kalbos ir literatūros žinovą. Šiemet, dvi dienas trukusi Lietuvos mokinių lenkų kalbos olimpiada skiriama 450-osioms Lublino unijos metinėms paminėti. 2019 metų olimpiados tema – Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės palikimas lenkų kultūroje, o visus dalyvius lydėjo R. Kapuscinskio „Dalyvavimas daugiakultūriniame pasaulyje reikalauja stipraus ir brandaus tapatybės jausmo“ moto.

Sausio 29 dieną Maišiagalos vaikų lopšelyje-darželyje baigėsi pozityvios tėvystės mokymai. Tai viena iš darželyje įgyvendinamo projekto Augame kartu” veiklos dalių. Tėveliai turėjo galimybę lankyti nemokamą keturių seminarų ciklą apie vaikų ir tėvų ryšio stiprinimą, auklėjimo būdus, iškilusių problemų sprendimų alternatyvas. Žaidybine forma tėveliai mokėsi ne tik atpažinti vaikų probleminį elgesį, bet ir jį valdyti. Tyrinėjo ydingą pykčio ratą, bausmes bei jų pasekmes. Susipažino su efektyviais drausminimo būdais: taisyklėmis, paskatinimų sistema, padrąsinimais ir pagyrimais. Stiprino pasitikėjimą savimi.

Sausio 29 d. įvyko antrasis akcijos Gerumas mus vienija” etapas – ugdytiniai svečiavosi Širvintų parapijos globos namuose, kur dainomis ir saldžiais šokoladais sušildė globos namų gyventojų širdis. Senoliai labai džiaugėsi sulaukę tokių mažų ir talentingų svečių, o Širvintų parapijos globos namų valdytojas Sigitas Kirtiklis įteikė vaikų grupėms ne tik padėkutes, bet ir skanių, saldžių grybukų, kuriais vyresnieji ugdytiniai grįžę į lopšelį-darželį pasidalijo su mažesniaisiais – Paukštelių” ir Boružėlių” grupių ugdytiniais.

 1 ... 27 ... 51 ... 63 ... 69 ... 72 ... 75 76 77 ... 98 ... 194  
Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2022     
Sausis
P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17
181920212223
24252627282930
31      
Artimiausi renginiai
„Keturkojis draugas“ Sniego figūrų konkursas, skirtas guvūnų gerovės metams
2022-01-01
Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras (Švenčionių g. 12, Nemenčinė, Vilniaus r.)
Sveikinimo laiškų kun. prelatui Juzefui Obrembskiui paroda-prezentacija
2022-01-01
VKEM Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejus (Šv. Antano g. 5, Maišiagala, Vilniaus raj.)
Tautodailininkės Irenos Ševcovos fotografijų paroda „Medžio kvėpavimas“
2022-01-02
VKEM Tradicinių amatų centras Houvalto dvare Maišiagaloje (Algirdo g. 4, Maišiagala, Vilniaus raj.)
Česlavo Polonskio tapybos, akvarelių ir piešinių paroda
2022-01-02
VKEM (Švenčionių g. 14, Nemenčinė, Vilniaus raj.)
„Atvirukas - sveikinimams“ Edukacinė popietė su Č. Liachovič, skirta senelių dienai paminėti
2022-01-20
NDKC Karvio skyrius (Giedraičio g. 26, Karvio k., Vilniaus r.)

Video medžiaga

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up