kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vasario 12 d. Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai prižiūrimoje teritorijoje organizavo prevencinę priemonę išsiaiškinti, ar rajono švietimo įstaigų teritorijose arba šalia jų asmenys iki 18 metų amžiaus nevartoja tabako, tabako gaminių, elektroninių cigarečių. Taip pat paaiškinti atsakomybę, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 492 str. (Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytas tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimas).

Vasario 12 dieną, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje įvyko „Gerojo Lašelio“ diena. ERASMUS+ projekto „Incubator for Future European Entrepreneurs“ (Inkubatorius Būsimiems Europos Verslininkams) darbo grupė kartu su Lietuvos vaikų, sergančių vėžiu, asociacija „Paguoda“ paragino visus mokinius, mokytojus, gimnazijos darbuotojus dalyvauti šioje akcijoje. „Gerojo lašelio“ akcijos metu kiekvienos klasės mokiniai pagal savo galimybes paaukojo pinigus, kuriuos surinko savanorių grupė. Iš viso buvo surinkta net 1375,00 eurų! Visi paaukoti pinigai yra perduoti vėžiu sergantiems vaikams, kuriuos remia „Paguodos“ asociacija.

Š. m. vasario 4–9 dienomis Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka prisijungė prie lietuviškos iniciatyvos „Saugesnio interneto savaitė bibliotekose“, kurios tikslas – skatinti vaikus, jaunimą ir suaugusius saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais.

K.Parčevskio gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja projekto Erasmus+„Birds without Borders“ vykdomoje akcijoje „Padėkime paukščiams žiemą“.

Kompiuteris, internetas, mobilieji telefonai ir kitos informacinės technologijos prieinamos suaugusiems ir vaikams, kur galima pramogauti, žaisti, ieškoti pažinčių, greitai perduoti informaciją, palaikyti draugystę ir pan. Mokiniai daug laiko praleidžia internete, o jų elgesys internete nėra toks atsargus nei suaugusiųjų, pavyzdžiui, jie gana nuoširdžiai gali bendrauti su nepažįstamais žmonėmis ir tikėti viskuo, ką jie sako. Elektroninės patyčios – vienas galimų virtualių pavojų. Tai viena patyčių formų. Joms priskiriamas ir tyčiojamasis mobiliaisiais telefonais, kai rašomos įžeidžiančios žinutės, anonimiškai paskambinus, prasivardžiuojama ir pan. Be to, jos pavojingos tuo, kad greitai plinta. Dažnai vaikai neatskiria virtualaus pasaulio nuo realybės ir mano, kad socialiniame tinkle išsakytos mintys ar atlikti veiksmai nepalies tikro gyvenimo. Tačiau virtualios patyčios veikia taip pat skaudžiai, kaip ir realiame gyvenime, o kartais net skausmingiau – socialiniuose tinkluose pašaipos sklinda greitai ir jas mato kur kas daugiau žmonių.

Vasario 5 d. startavo XXX-oji Vilniaus rajono lenkų kalbos ir literatūros olimpiada, subūrusi Avižienių gimnazijoje 21 geriausią Vilniaus rajono lenkų kalbos ir literatūros žinovą. Šiemet, dvi dienas trukusi Lietuvos mokinių lenkų kalbos olimpiada skiriama 450-osioms Lublino unijos metinėms paminėti. 2019 metų olimpiados tema – Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės palikimas lenkų kultūroje, o visus dalyvius lydėjo R. Kapuscinskio „Dalyvavimas daugiakultūriniame pasaulyje reikalauja stipraus ir brandaus tapatybės jausmo“ moto.

Sausio 29 dieną Maišiagalos vaikų lopšelyje-darželyje baigėsi pozityvios tėvystės mokymai. Tai viena iš darželyje įgyvendinamo projekto Augame kartu” veiklos dalių. Tėveliai turėjo galimybę lankyti nemokamą keturių seminarų ciklą apie vaikų ir tėvų ryšio stiprinimą, auklėjimo būdus, iškilusių problemų sprendimų alternatyvas. Žaidybine forma tėveliai mokėsi ne tik atpažinti vaikų probleminį elgesį, bet ir jį valdyti. Tyrinėjo ydingą pykčio ratą, bausmes bei jų pasekmes. Susipažino su efektyviais drausminimo būdais: taisyklėmis, paskatinimų sistema, padrąsinimais ir pagyrimais. Stiprino pasitikėjimą savimi.

Sausio 29 d. įvyko antrasis akcijos Gerumas mus vienija” etapas – ugdytiniai svečiavosi Širvintų parapijos globos namuose, kur dainomis ir saldžiais šokoladais sušildė globos namų gyventojų širdis. Senoliai labai džiaugėsi sulaukę tokių mažų ir talentingų svečių, o Širvintų parapijos globos namų valdytojas Sigitas Kirtiklis įteikė vaikų grupėms ne tik padėkutes, bet ir skanių, saldžių grybukų, kuriais vyresnieji ugdytiniai grįžę į lopšelį-darželį pasidalijo su mažesniaisiais – Paukštelių” ir Boružėlių” grupių ugdytiniais.

Įvertindami tai, kad šiuolaikinis jaunimas vis daugiau laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, kur be gausybės laisvai prieinamos informacijos iš viso pasaulio slypi ir daug pavojų, tokių kaip organizacijos, kurios tikslingai įtraukinėja jaunimą į ekstremistų grupes, ko pasekoje tenka susidurti su jaunimo diskriminacijos, rasistinių išpuolių protrūkiais, Vilniaus rajono policijos komisariato vyresniosios tyrėjos Violetos Valiuškevič iniciatyva, policijos bendruomenės pareigūnai, vykdydami bendrą su Vilniaus rajono savivaldybe prevencinę programą „Policija – visuomenės dalis“, Vilniaus rajono jaunesniesiems policijos rėmėjams ir moksleiviams, Japonijos ambasadoje organizavo tarpkultūrinio švietimo renginį apie vieną iš saugiausių šalių pasaulyje – Japoniją.

Šaltą ir žvarbų sausio 29 dienos rytą Vilniaus r.  Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos ikimokyklinukai  išvyko į savo pirmąją ekskursiją.  Mažieji gimnazijos ugdytiniai dalyvauja Vilniaus rajono švietimo įstaigų projekte ,,Paslaptingas Vilniaus  Kraštas -  Legendos, Padavimai, Pasakojimai“. Kadangi palanki įstaigos geografinė ir kultūrinė  padėtis  sudaro sąlygas jau ikimokyklinio amžiaus vaikams pažinti įžymias Vilniaus rajono vietas, kultūrą, tradicijas, gamtą, todėl nutarėme aplankyti ir plačiau susipažinti su gražiomis Paberžės apylinėmis.

 1 ... 19 ... 42 ... 54 ... 60 ... 63 ... 65 66 67 ... 93 ... 184  
Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2021     
Rugsėjis
P A T K Pn Š S
  0102030405
06070809101112
13141516171819
2021
22
23242526
27282930   
Artimiausi renginiai
Autorinių lėlių paroda „Kabaretas“
2021-09-01
NDKC Maišiagalos skyrius (Algirdo g. 4, Maišiagala, Vilniaus r.)
V. Podlipskos tapybos darbų paroda „Sielos laisvė“
2021-09-01
NDKC Sužionių skyrius (Žalioji g. 4, Sužionių k., Vilniaus r.)
Vlado Šlektavičiaus tapybos paroda
2021-09-01
NDKC Maišiagalos skyrius (Algirdo g. 4, Maišiagala, Vilniaus r.)
Rudens gėrybių paroda
2021-09-01
NDKC Rastinėnų skyrius (Kasmiškių k., Vilniaus r.)
Nuotraukų paroda „Mūsų metai, mūsų turtas“
2021-09-16
NDKC Sudervės skyrius (Vilniaus g. 19A, Sudervės k., Vilniaus r.)

Video medžiaga

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up