kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fotografija – tai įtraukianti kelionė po gamtos vaizdus, kuriuos gali įamžinti kiekvienas. Gegužės 17-21 dienomis Šumsko pagrindinėje mokykloje 9-10 klasių mokiniai per dailės pamokas mokėsi fotografijos. Pamokas vedė dailės mokytoja metodininkė Leokadija Žukovskaja.

„Didžiausias mokytojo pasiekimas yra sugebėjimas pažadinti vaiko kūrybiškumą ir žingeidumą“

Albertas Einšteinas

Nors mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje plintanti pandemija sudarė sudėtingą situaciją, mums sukėlė nepatogumų, nerimo, bet tai netrukdo džiaugtis pavasariu, kas dieną sugrįžtančiais  paukščiais, darželiuose žydinčiomis gėlėmis, šiltais saulės spinduliais bei šiltu oru, kuris daugeliui padeda atsikratyti blogos nuotaikos.

Kaip  ir kiekvieną pavasarį, taip ir šiais metais, Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje  gegužės 17-21 dienomis „apsigyveno“ pasakos, prasidėjo pasakų mylėtojų savaitė. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, tėveliai ir jų mokytojos organizavo mini projektą „Seku seku pasaką“.

Norėdami būti turtingi ir protingi, visų pirma, turime išmokti valdyti turimus pinigus. Pradinukai, gavę arbatpinigių, mąsto, kaip juos išleisti: nusipirkti visaverčius pietus, taupyti ar pasiduoti „tuščioms“ pagundoms. Taigi nuo mažens mąstome apie išlaidas. Augant poreikiai didėja. Atsakomybė – taip pat. O jeigu tektų išleisti visai gimnazijai skirtą tam tikrą pinigų sumą? Ką įsigytume? „Dalyvaujamojo biudžeto“ dėka galėjome ne tik pateikti šiuos klausimus, bet ir į juos atsakyti. Vasario 23 dieną pirmą kartą susitikome su TILS atstovais ir apmąstėme savo gimnazijos poreikius. Siūlėme įvairių idėjų, kurios padėtų mums gerinti viešojo kalbėjimo įgūdžius bei siekti geresnių matematikos rezultatų.

Šiais metais pavasaris nelepina nei šiluma, nei saulės spinduliais, todėl giedresnę dieną veržiamės į gamtą norėdami susiurbti į save pavasario gaivą. Tą nevaldomą troškimą ištrūkti dažnai pažaboja pareiga mokytis (ir mokyti). O pandemijos laikotarpiu, kaip žinia, „pater studiorum“ yra kompiuteris, kuris yra tikras pagalbininkas, tačiau dešimtis valandų riogsant prie ekranų, pavargsta ne tik akys, stuburas, bet ir siela.

Vilniaus rajono VI mokyklų teatrų festivalio „Mi*m 2021“ nugalėtojais tapo Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokyklinis teatras „Wędrówka“ (liet. „Žygis“). Prieš šešerius metus gimusi Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus ir Vilniaus rajono lenkų kalbos mokytojų metodinio būrelio iniciatyva surengti mokyklinių teatrų festivalį – tapo tradicija. Vienas pagrindinių festivalio tikslų – populiarinti sceninius užsiėmimus ir pristatyti teatralizuotą vaikų ir jaunimo kūrybą, žadinant jaunų menininkų meninį ir sceninį jautrumą, skatinti juos ieškoti naujų teatrinių ir repertuarinių formų.

Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla palaiko grupę „The Roop“, atstovaujančią Lietuvai tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizijoje“, ir prisijungė iniciatyvos „Geltonoji banga“.

Kaip ir kasmet, žurnalas „Reitingai“ paskelbė skirtingų švietimo bei aukštojo mokslo institucijų vertinimus. Iš viso įvertintos 356 gimnazijos, kurių abiturientai 2020 m. laikė valstybinius brandos egzaminus (VBE). Taip pat reitinguojamos ir pradinį, pagrindinį mokslą teikiančios švietimo įstaigos. Kokias pozicijas reitingų lentelėje šiemet užėmė Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigos?

Gegužės 7-12 dienomis, Vilniaus r. Mickūnų vaikų lopšelio-darželio mokytojos: Božena Naimovič, Katrina Baranovska ir Ana Šabanovič bei direktorė Božena Petrulevič, dalyvavo paskutiniame, 5-tame projekto partnerių susitikime, kuris dėl visuotinės pandemijos negalėjo įvykti gyvai, todėl buvo nuspręsta, kad susitikimas bus organizuojamas Microsoft Teams pagalba, virtualiai. Susitikimą organizavo ir koordinavo Lenkijos ikimokyklinio ugdymo įstaigos (Przedszkole Samorządowe w ZPO w Woli Filipowskiej) mokytoja Edyta Tworek-Gągolska. Susitikimo programa buvo suderinta anksčiau, bendradarbiaujant projekto koordinatoriams iš penkių šalių, taip pat buvo pateikti nurodymai, ką kiekviena įstaiga turi paruošti ir pristatyti šio susitikimo metu.

Ne kartą esame girdėję, kad dalis planetos žmonių badauja, tačiau išgirdus rašytojo Laurent Gounelle mintį: „Pasaulyje milijardas žmonių kenčia nuo maisto trūkumo, o [...] du milijardai nuo maisto pertekliaus“ radikaliai pasikeičia požiūris į išmetamą maistą.

 1 ... 3 ... 9 ... 12 ... 14 15 16 ... 24 ... 48 ... 96 ... 191  
Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2021     
Gruodis
P A T K Pn Š S
  0102030405
06
070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Artimiausi renginiai
Edukaciniai užsiėmimai „Pagamink Kalėdinius žaisliukus Houvalto dvaro eglutei“
2021-12-02
NDKC Maišiagalos skyrius (Algirdo g. 4, Maišiagala, Vilniaus r.)
Tradicinis eglutės įžiebimas ir „Mikołajki“ su Kalėdų Seneliu
2021-12-07
RDKC Lavoriškių skyrius (Liepos g. 9-3, Lavoriškių k., Vilniaus r.)
Karpinių paroda „Žiema“
2021-12-07
NDKC Veriškių skyrius (Dvarvietės g. 10, Veriškių k., Sužionių sen., Vilniaus r.)
Eglutės įžiebimas. Šventė vaikams „Mikolajki“
2021-12-08
RDKC Šumsko skyrius (Sodo g. 2, Šumsko mst., Vilniaus r.)

Video medžiaga

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up