kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

14.11 Vilniaus r. Bendrojo plano įgyvendinimo stebėsena
Paslaugos aprašymas Teritorijų planavimas ir savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimas yra savarankiška savivaldybės funkcija. Bendrasis planas – teritorijų kompleksinio planavimo dokumentas, kuriame nustatyta planuojamos teritorijos vystymo erdvinė koncepcija ir teritorijos naudojimo bei apsaugos principai. Patvirtinus bendrąjį planą, vykdoma sprendinių įgyvendinimo stebėsena (monitoringas), priežiūra ir kontrolė, nuolat kaupiama ir analizuojama informacija, nustatomas investicijų poreikis, rengiamos programos bendrojo plano sprendiniams įgyvendinti. Vilniaus rajono savivaldybės bendrojo plano teritorijos vystymo kryptys, erdvinės raidos koncepcija parengta 20 metų laikotarpiui, o konkretūs sprendiniai – 10 metų laikotarpiui. Jų galiojimas gali būti pratęsiamas.

Savivaldybės teritorijos bendrasis planas rengiamas savivaldybės tarybos sprendimu. Jų rengimą organizuoja savivaldybės administracijos direktorius. Savivaldybės administracijos direktorius bendrąjį planą teikia tvirtinti savivaldybės tarybai. Savivaldybės teritorijos bendrasis planas turi neprieštarauti apskrities lygmens bendrojo ir specialiojo planavimo dokumentų sprendiniams, taip pat teritorijų planavimą reglamentuojančių teisės aktų nuostatoms. Remdamiesi bendrojo teritorijų planavimo dokumentų sprendinių įgyvendinimo stebėsenos (monitoringo) duomenimis, savivaldybės administracijos direktorius ne vėliau kaip likus šešiems mėnesiams iki kiekvienų savivaldybės rinkimų pradžios, turi pateikti ataskaitas atitinkamai savivaldybės tarybai, taip pat informuoti visuomenę apie bendrojo teritorijų planavimo dokumentų sprendinių įgyvendinimą. Savivaldybės administracijos direktorius per šešis mėnesius po savivaldybių tarybų rinkimų supažindina savivaldybės tarybą su savivaldybės teritorijos bendrojo teritorijų planavimo dokumentų sprendinių įgyvendinimo rezultatais. Bendrojo plano organizatorius arba jo įgaliotas asmuo privalo dalyvauti Bendrojo plano rengimo procese ir procedūrose bei užtikrinti bendrojo plano rengimo viešumą. Bendrasis planas keičiamas tik tais atvejais, kai keičiama principinė teritorijos tvarkymo, naudojimo ir apsaugos koncepcija ir numatomi keitimai turi esminės įtakos urbanistinės struktūros, infrastruktūros sistemos ar bendrojo naudojimo teritorijų panaudojimui. Sprendimą dėl Bendrojo plano keitimo būtinumo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus motyvuotu siūlymu priima Vilniaus rajono savivaldybės taryba. Bendrojo plano sprendinių pakeitimai gali būti daromi ne dažniau kaip vieną kartą per metus.

Paslaugos kategorija 14. Teritorijų planavimas ir statyba
Paslaugos suteikimo trukmė 20 darbo d.
Paslaugos gavėjas fizinis/juridinis asmuo
Atsakingas dalinys Architektūros ir teritorijos planavimo skyrius
Paslaugos vadovas Andželika Komarovska
Paslaugos vykdytojas Audronė Ercmonaitė tel. 272 8701
Informacija Interesantui (juridiniams ir fiziniams asmenims) teikiamos paslaugos:
1. Informacija apie bendrajame plane nustatytus ir konkrečiai teritorijai taikomus naudojimo ir apsaugos reglamentus. Pateikti prašymą Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriui, pateikti priedus: pažymėjimą apie nekilnojamojo daikto ar daiktinių teisių į jį įregistravimą nekilnojamojo turto registre (kopija) ir valdomo ar naudojamo žemės sklypo planą (kopija).
2. Priimamas sprendimas dėl visuomenės pasiūlymo kaimo plėtrai planuoti. Pateikti prašymą Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriui, pateikti priedus: kaimo ar kaimo dalies teritorijų plėtros planavimo koncepcinę schemą, aiškinamąjį raštą. Pateikiama 2 egz. ir skaitmeninė laikmena (*pdf formatu).
3. Teikiama tvirtinti Vilniaus rajono savivaldybės taryboje detaliojo plano koncepcija, kuri turi atitikti Vilniaus rajono teritorijos bendrojo plano sprendinius.
Pateikti prašymą Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriui, pateikti priedus: sklypo ar sklypų grupės detaliojo planavimo teritorijos koncepciją, aiškinamąjį raštą. Pateikiama 2 egz. ir skaitmeninė laikmena (*pdf formatu).
4. Nagrinėjami pasiūlymai ir skundai dėl Vilniaus rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano priimtų sprendinių įgyvendinimo tikslingumo ir efektyvumo. Pateikti prašymą Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriui, pateikti priedus: pažymėjimą apie nekilnojamojo daikto ar daiktinių teisių į jį įregistravimą nekilnojamojo turto registre (kopija) ir valdomo ar naudojamo žemės sklypo planą (kopija).
5. Priimami sprendimai dėl visuomenės pasiūlymų, pateiktų bendrojo plano rengimo metu. Pateikti prašymą Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriui, pateikti priedus: pažymėjimą apie nekilnojamojo daikto ar daiktinių teisių į jį įregistravimą nekilnojamojo turto registre (kopija) ir valdomo ar naudojamo žemės sklypo planą (kopija) bei kitą medžiagą.

Prašymus priima Bendrojo skyriaus vyresnioji raštvedybos inspektorė Irena Rozvadovskaja 2-ame langelyje, Rinktinės g. 50.
Pirmadieniais, trečiadieniais 8-17 val.
antradieniais, ketvirtadieniais 8-18 val.
penktadieniais 8-15.45 val.
tel. 8 (5) 275 6925
Informacija atnaujinta 2014-07-14 15:17:33
Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2021     
Sausis
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
1112131415
16
17
18192021222324
25262728293031
Artimiausi renginiai
Vaikų piešinių konkursas „Mylimiausi seneliai“
2021-01-06
NDKC Rastinėnų skyrius (Kasmiškių k., Sudervės sen., Vilniaus r.)
Piešinių paroda, skirta Laisvės gynėjų dienai „Sausio 13 d.“
2021-01-13
Kabiškių kultūros skyriaus facebook paskyra
Piešinių paroda „Karnavalas“
2021-01-14
Maišiagalos kultūros skyriaus facebook paskyra

Video medžiaga

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up