kaires_puses_index
 
 
  
 

 

 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Darbuotojų informacija
Nemenčinės m. Spausdinti skyriaus darbuotojų informaciją
Švenčionių g. 11, Nemenčinės m.,
LT-15019 Vilniaus r.

Tel.: (8 5) 237 1222 / 237 2543
El. p. nemencinesmiestoseniunija@vrsa.lt


SeniūnaitijosVilniaus rajono savivaldybės administracijos Nemenčinės miesto seniūnijos veiklos nuostatai

  

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Nemenčinės miseto seniūnijos veiklos ataskaitos:

2015 m. veiklos ataskaita
2016 m.  veiklos ataskaita 
2017 m. veiklos ataskaita

 

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Nemenčinės miestoseniūnijos veiklos planai:

2016 m. veiklos planas
2017 m. veiklos planas
2018 m. veiklos planas

 

Darbo laikas

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00 val. – 17.00 val.
Penktadieniais 8.00 val. – 15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00 val. – 12.45 val.

 
Priėmimo dienos:
Antradieniais 13.00 val. – 19.00 val.
Ketvirtadieniais 8.00 val. – 12.00 val.

 

Nemenčinės miesto seniūnija įsikūrusi abipus Neries apie 20 km į šiaurės rytus nuo Vilniaus, ties Nemenčios žiotimis, prie Vilniaus–Švenčionių plento. Du tiltai jungia abu Neries krantus. Nemenčinė – vienintelis Vilniaus rajono miestas, kuriame gyvena  apie 5600 gyventojų. Miestą supa pušynai. Nuo 1955 metų Nemenčinė turi savarankiškos seniūnijos statusą. Iki 1962 m. Nemenčinė buvo rajono centras. Nemenčinės miesto seniūnijos teritorija –393,0 ha plotą, iš jų 87,0  ha – miško,  17 ha vandens  telkinių. Miesto kraštovaizdį puošia gilus Neries upės slėnis su Nemenčios intaku.

 

Vardo kilmė: Miesto vardas kilęs nuo Nemenčios upės (dešinysis Neries intakas), kuri teka pro Nemenčinę ir miesto vakaruose įteka į Nerį. Ankstesnioji vardo lytis Nemenčinas buvo slavų įtakos padarinys.

 

Herbas: 2004 m. liepos 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu  Nr. 22 buvo patvirtintas Nemenčinės herbas. Herbo raudoname lauke auksiniais plaukais sidabrinis arkangelas Mykolas, dešinėje rankoje laikantis pakeltą sidabrinį kalaviją, su auksiniu efesu, kairėje - mėlyną skydą su dvigubu auksiniu kryžiumi. Apačioje - kojomis pamintas juodas slibinas.

Herbo etalono autorius - dailininkas Rolandas Rimkūnas.

 

Seniūnijos istorija: Istorijos šaltiniuose Nemenčinė minima jau nuo 1338 m. Už neveikiančių žydų kapinių, Piliakalnio gatvėje, galima pamatyti Nemenčinės senosios gyvenvietės likučius. Ji stovėjo toje vietoje, kur į Nemenčios upelį įteka bevardis intakas. Archeologiniai kasinėjimai parodė, kad šioje vietoje X-XI a. buvo įtvirtinimai, stovėjo didelė medinė pilis, o netoliese – gyvenvietė. 1387 m. buvo pastatyta Nemenčinės parapijos bažnyčia. Tai buvo viena iš septynių bažnyčių, kurias Lietuvoje įkūrė Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos karalius Jogaila. Vėliau buvo sudeginta. Dabartinė Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčia stovi toje pačioje vietoje. Joje yra išlikę trys paveikslai, priskiriami prie meno šedevrų. Pagrindiniu dabartinės bažnyčios fundatoriumi buvo Parčevskių šeima, gyvenusi Raudondvario dvare, esančiame 5 km nuo Nemenčinės. Apie 1860 m. prie bažnyčios Parčevskiai pastatė medinę giminės koplyčią.

2004 m. liepos 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu buvo patvirtintas Nemenčinės herbas, kuriame pavaizduotas miesto globėjas šv. Mykolas Arkangelas, kovojantis su drakonu.

 

Seniūnijoje veikia: Konstanto Parčevskio ir Gedimino gimnazijos, vaikų muzikos mokykla, VŠĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“, Neįgaliųjų dienos užimtumo centras, Nemenčinės poliklinika, nauja palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė, 18 parduotuvių, 4 kavinės 3 vaistinės, kultūros namai, 2 bibliotekos, paštas, notaro biuras, policijos nuovada, Medicinos bankas, veterinarijos gydykla, Vilniaus krašto etnografinis muziejus. Nemenčinėje yra medinė koplyčia miesto kapinėse, neveikiančios žydų kapinės Piliakalnio gatvėje ir Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, viena seniausių bažnyčių Lietuvoje.

Vykdant projektą „Nemenčios upelio ankstesnių taršos padarinių likvidavimas (Nr.BPD 2004-ERPF-1.3.0-05-06/0009) Nemenčinėje įrengtas 2,1110 ha dydžio skveras su sporto aikštele prie Nemenčios upelio A. Kitkaus – A Naruševičiaus gatvėse.

1993 metais miesto valdžia perkėlė iš miesto centro į civilines kapines Raudonosios Armijos 22 karių palaikus ir renovavo paminklą. Tais pačiais metais atidaryta paminklinė lenta ant buvusios sinagogos. Prie Nemenčios krantų Upelio – Bažnyčios gatvėse įrengtas parkas 1,13 ha, kuriame pastatyta Marijos Mergelės figura.

1994 metais miesto valdžia Vilniaus gatvėje pastatė drožtą kryžiaus skulptūrą. 1996 metais Nemenčinės miestas tapo Asociacijos Lenkijo tinklu „Energie Cites“ nare. Ši organizacija buvo įkurta Efektyvaus naudojimo fondo FEWE (centras Krokuvoje) iniciatyva ir pagalba; Prancūzijos vyriausybės energijos taupymo ir aplinkos apsaugos agentūra (ADEME), Organizacija Europos miestų „Energie Cites“. Buvo įgyvendinti finansiniai projektai iš FARA programos lėšų. 1998 m. turistikos projektas Ekologiškas turizmas miesto ir regiono aplinkai BSPF 004/97 su partneriais iš Goldapos miesto (Lenkija). Forest of Dean (Anglija/Vaermlat Švedija).

1997-1999 m. m. Nemenčinėss miestas dalyvauja ECOS – Quverture projekte.

Partneriai: „Energie Cites“ Heideberg (Prancuzija), Cork County (Airija), Glousefershure (Anglija), Barselona (Ispanija); Elk ir Lenčyca (Lenkija), Nemenčinė (Lietuva). Šio projekto pagalba, Nemenčinė – tai pirmas Lietuvos Respublikos miestas, kuris 100 proc. miesto gatvių apšvietimo tinklus pakeitė į tinklus su energijos taupymo lempomis.

2004 m. Nemenčinė su Elko apsktitimi realizavo projektą „Ekoplėtra turistikai patraukliose teritorijose Elk – Nemenčinė“.

2006 m. įgyvendintas projektas Tacis CBC SPF finansuotas iš RIDGE – 2 programos lėšų. Ekologinis – turistinis projektas. Partneriai: Zviežynec miestas (Lenkija), Javorovo rajonas (Ukraina), Roztoče rajonas (Ukraina), Nemenčinės miestas (Lietuva), Sheffeldo Universitetas (Anglija).

 

Tradiciniai renginiai:

1. Slidinėjimo varžybos Lietuvos Nepriklausomybei paminėti „Vilnijos baltas burtas“ (sausio mėn.);

2. Kaziuko mugė (kovo mėn.);

3. Krepšinio varžybos Seniūno taurei laimėti (kovo – balandžio mėn.);

4. Bėgimas Nemenčinės miesto gatvėmis Gegužės 3 d. konstitucijai paminėti (gegužės mėn.);

5. Piligriminė išvyka į Kryžių kalną gimnazijos abiturientams (birželio mėn.);

6. Tarptautinės dienos be automobilio rudens krosas;

7. Lapkričio 11 d. dviračių išvyka Zulovas – Nemenčinė;

8. Gruodžio 23 d. Kūčių vakaras, skirtas vienišiems asmenims.

 

Teritorijoje veikiančios įmonės: UAB „Nemta“, UAB „Meranti“, UAB „Nemenčinės komunalininkas“, UAB „Vilniaus vandenys“, UAB „Vokė-III“ virtuvės baldus gaminanti gamykla, UAB „Jumesa“ ir UAB „Nemenčinės mediena“ užsiima medienos perdirbimu, kelio ženklų gamyba ir kelių priežiūra užsiima UAB „Švytėjimas“, UAB „Zona Optima“ ir VĮ  Vilniaus regiono keliai.

 

Nemenčinės miesto gamta ir istoriniai paminklai: 2000 m. atidarytas Vilniaus krašto etnografinis muziejus, kurio pagrindinė ekspozicijos dalis skirta daugiataučio Vilnijos krašto etniniam paveldui. Čia taip pat rengiamos įvairios parodos, edukaciniai užsiėmimai. Prie muziejaus veikia keramikos ir audimo studijos.

 

Nemenčinės miesto seniūnijos perspektyviausios šakos: miškų ūkis, baldų gamyba, gyventojų aptarnavimas.

 


Pareigos Vardas, pavardė Aprašymas Kabineto nr. Telefonai
Nemenčinės m. seniūno pavaduotojas, l.e. seniūno pareigas Artur Komarovski
artur.komarovski@vrsa.lt
Rodyti 852372543
Vyresnioji finansininkė Česlava Gološčiapenko
ceslava.golosciapenko@vrsa.lt
Rodyti 852372542
Vyresnisis specialistas Leonid Gurenko
leonid.gurenko@vrsa.lt
Rodyti
Vyresn. specialistė Marija Soroko
marija.soroko@vrsa.lt
Rodyti 852372544
Vyresn. soc. darbo organizatorė Teresa Slavinskienė
teresa.slavinskiene@vrsa.lt
Rodyti 852372544
Inspektorė Violeta Podlipska
violeta.podlipska@vrsa.lt
Rodyti 852372543
Vyriausioji raštvedė Vitalija Ponsevičienė
vitalija.ponseviciene@vrsa.lt
Rodyti 852372543
Paskutinis atnaujinimas: 2018-11-17 22:00:07
Spausdinti visų skyrių darbuotojų informacijąSpausdinti visų skyrių darbuotojų informaciją
Shadow up