kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vakcinavimas

 


 Skiepytis sustiprinančiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai 

Nuo spalio 19 d., 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau nei prieš 180 dienų, kviečiami sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze. 

Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į vakcinų suformuoto imuniteto trukmės tyrimus, Europos vaistų agentūros ir Lietuvos ekspertų rekomendacijas. Skiepijimo tvarkos pakeitimai įtvirtinti sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kurį rasite ČIA. 

Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Vakcinuotis taip pat galima pas šeimos gydytoją. Norėdami sužinoti, ar jų asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19 ligos, gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą. 

„Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinomis paskiepyti gyventojai revakcinuojami tik „Comirnaty“ vakcina, o „Janssen“ vakcina paskiepyti asmenys sustiprinančiajai dozei gali pasirinkti „Janssen“ arba „Comirnaty“ vakciną. 

12 metų ir vyresniems pacientams, kurie serga lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistiniais preparatais, gydytojo sprendimu sustiprinančioji „Comirnaty“ vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau, t.y. praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms nuo antrosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos. 

Šiuo metu laukiama daugiau duomenų dėl „Spikevax“ vakcinos naudojimo revakcinacijai ir išvadų dėl gamintojo siūlymo sustiprinančiajai dozei naudoti tik pusę įprastos vakcinos dozės veikliosios medžiagos.


 Prasidėjus etapinei visuomenės vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, startavo ir vieninga elektroninė registracijos sistema. Nuo gegužės 17 d. visi šalies gyventojai kviečiami greitai ir patogiai registruotis internetinėje platformoje, kuri leidžia ne tik užsiregistruoti pačiam, bet ir užregistruoti kitą asmenį.

Registruotis savo vakcinai ar užregistruoti kitą asmenį galite interneto svetainėje www.koronastop.lt.


Kaip užsiregistruoti vakcinai nuo COVID-19?

Norėdamas registruotis skiepui nuo COVID-19 gyventojas turės patvirtinti savo tapatybę per Elektroninius valdžios vartus, pasirinkęs jam tinkamą identifikavimo būdą (elektroninė bankininkystė, mobilusis parašas ir kt.).

Patvirtinus tapatybę, gyventojas turės pasirinkti savivaldybę, kurioje nori skiepytis, pageidaujamą vakciną, datą ir laiką. Registracijos pabaigoje prašoma užpildyti klausimyną apie žmogaus sveikatos būklę, turimas alergijas, ligas ir kt.

 

Kaip registruotis savo vakcinai nuo COVID-19 elektroniniu būdu?

      

Kaip užregistruoti kitą asmenį vakcinai nuo COVID-19 elektroniniu būdu?

 

 

Ką daryti jei neturiu galimybės registruotis internetu?

Gyventojai, kurie neturi galimybės registruotis internetu ir neturi, kas juos galėtų registruoti, gali tai padaryti telefonu, skambindami Karštąja linija 1808. Vis dėlto, dėl ilgiau užtrunkančio registracijos proceso telefonu – reikiamos savivaldybės, vakcinos, vakcinacijos laiko ir datos parinkimo, kylančių papildomų klausimų – registracija kur kas greičiau vyksta elektroniniu būdu, svetainėje www.koronastop.lt

Sužinoti daugiau informacijos apie vakcinas ir skiepijimo procesą gyventojai gali apsilankydami tinklalapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Karštąją liniją telefonu 1808.

Nuo gegužės 10 d. prasidėjus etapinei visuomenės vakcinacijai, kiekvieną savaitę skiepijimas buvo atveriamas naujai amžiaus grupei:

•    nuo gegužės 10 d. buvo kviečiami skiepytis 55–64 metų gyventojai;
•    nuo gegužės 17 d. – 45–54 metų gyventojai;
•    nuo gegužės 24 d. – 35–44 metų gyventojai;
•    nuo gegužės 31 d. – 16–34 metų gyventojai;
•    nuo birželio 14 d.  12–15 metų gyventojai. 

12–15 m. asmenis skiepijimui registruoti gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.

12–15 metų asmenys skiepijami „Comirnaty“ vakcina arba „Spikevax“ vakcina (gamintojas „Moderna“). 

Užregistravus vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis. 

Jeigu vaiko nuomonė dėl vakcinacijos nesutampa su tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų nuomone, jis gali kreiptis į savo gydytoją, kuris kreipiasi į gydytojų konsiliumą, o šis priima sprendimą dėl vaiko vakcinacijos nuo COVID-19 ligos. Gavęs gydytojų konsiliumo pasirašytą dokumentą, vaikas gali savarankiškai registruotis skiepui ir pats atvykti į vakcinacijos centrą.

Asmenims nuo 16 metų gali būti skiriama tik viena iš keturių registruotų ir Lietuvoje vartojamų vakcinų – „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“). O žmonėms nuo 18 metų gali būti pasiūlyta „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.

SAM primena, kad „Janssen“ vakcinos skiepijimo schemą sudaro tik viena dozė, t. y. asmuo paskiepijamas tik viena injekcija. Kitos vakcinos yra skiepijamos dvejomis dozėmis, tarp pirmos ir antros darant tokias pertraukas:

•    „Comirnaty“ vakcinoms – 21 dienos;
•    „Moderna“ vakcinoms – 28 dienų;
•    „Vaxzevria“ vakcinoms – rekomenduojama 12 savaičių.

Klinikinių tyrimų apžvalga rodo, kad, skiepijant „Vaxzevria“ vakcina, daugiau antikūnų ir tvirtesnis imunitetas susiformuoja antrą vakcinos dozę suleidžiant po 9–12 savaičių. Dėl to SAM rekomenduoja taikyti maksimalią 12 savaičių pertrauką. Vis dėlto, skiepijimo centrai, atsižvelgdami į individualias aplinkybes, pavyzdžiui, jeigu ilgesnė pertrauka neigiamai atsiliepia gyventojo vykdomai veiklai, antrą vakcinos dozę gali skirti anksčiau, gamintojo rekomenduojamu 4–12 savaičių intervalu. Gyventojai raginami objektyviai įvertinti poreikį trumpinti laiką tarp pirmos ir antros dozės ir rinktis jų sveikatai naudingiausią sprendimą.


 

 
 
 

AKTUALI INFORMACIJA APIE VAKCINAVIMĄ

 

KVIETIMAI SKIEPYTIS


 DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI APIE VAKCINACIJĄ 


 KAIP PASITIKRINTI COVID-19 TYRIMO, ATLIKTO MOBILIAJAME PUNKTE, REZULTATĄ?


 APIE VAKCINAS PASAKOJA DR. MARIUS STRIOGA


 INFORMACIJA APIE VAKCINAS, JŲ EFEKTYVUMĄ, ŠALUTINIUS POVEIKIUS IR KITA AKTUALI INFORMACIJA


 PROFILAKTINIAI TYRIMAI NUO COVID-19


VAKCINAVIMO ŽEMĖLAPIS


GALIMYBIŲ PASAS 

 

 

PASISKIEPYKIME NUO COVID-19 LIGOS!  

 

KODĖL VERTA SKIEPYTIS NUO COVID-19?

Tai saugiausias ir efektyviausias būdas apsaugoti Jus ir Jūsų artimuosius nuo koronaviruso ir pagaliau grįžti į visiems įprastą, saugų gyvenimą.

Kuo daugiau mūsų pasiskiepys, tuo greičiau galėsime leisti laiką su savo artimaisiais, draugais, kolegomis, bendramoksliais.

KUR KREIPTIS?

Registruotis savo vakcinai ar užregistruoti kitą asmenį galite interneto svetainėje www.koronastop.lt. Taip pat užsiregistruoti skiepui galima paskambinus Karštosios linijos telefonu 1808. 

Vakcinacija yra savanoriška. Vakcina ir skiepijimo paslauga – nemokama.

VYKSTANT VAKCINUOTIS

Būtinai turėkite asmens dokumentą.

Po pirmo skiepo būsite užrašyti antram skiepui.

Jei atvykstate pakartotiniam skiepui, turėkite ir pirmo vizito metu Jums išduotą skiepijimo kortelę.

KĄ SVARBU ŽINOTI

Jei atsisakėte skiepytis, bet persigalvojote, susisiekite su savo šeimos gydytoju ir praneškite apie pageidavimą pasiskiepyti.

Galite pasirinkti bet kurią vakciną, kuri tuo metu bus vakcinacijos centre.

Senjorai, turintys nuolatinės slaugos arba nuolatinės priežiūros poreikį gali būti skiepijami namuose. Apie savo padėtį iš anksto informuokite šeimos gydytoją.

Sergantis, karščiuojantis ar bet kokios ligos ūmiu periodu žmogus neskiepijamas.

Asmenys, kuriems nuo COVID-19 ligos diagnozavimo nėra praėję 180 dienųarba prieš skiepijimą atlikus serologinį tyrimą nustatyta koronaviruso antikūnų – neskiepijami.

Asmenys, neturintys galimybių nuvykti į vakcinavimo vietą, turi kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją, kuri organizuos pavėžėjimą į vakcinavimo vietą ir atgal. 


Ar vakcinos gali sukelti šalutinį poveikį?

Šalutinį poveikį turi dauguma vakcinų ar vaistų. Šalutinis poveikis yra ženklas, kad imuninė sistema reaguoja į vakciną ir pradeda gaminti antikūnus, galinčius įveikti virusą ir neleidžiančius jam daugintis, todėl pasiskiepijus išvengiama ligos arba sergama silpnesne ligos forma.


Kokie yra dažniausi galimi vakcinos šalutiniai poveikiai?

Nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas. Įprastai jie praeina po kelių dienų.


Ar galiu gauti nedarbingumą, jei po vakcinacijos jaučiuosi blogai?

Taip, dėl nedarbingumo reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

Daugiau informacijos apie COVID-19 vakcinavimą galite gauti pasikonsultavę su savo šeimos gydytoju:

VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika (Laisvės pr. 79, Vilnius), tel. (8 5) 247 0027, www.vrcp.lt

VšĮ Nemenčinės poliklinika (Švenčionių g. 80, Nemenčinė, Vilniaus r.), tel. +370 600 38 885, www.nempol.lt

Ambulatorijų ir BPG kabinetų kontaktus rasite čia.


VAKCINOS LINIJA – kad viskas būtų aišku! 
Skambinkite telefonu +370 5 230 0123 arba rašykite el. p. klausimai@ulac.lt

Daugiau naudingos informacijos apie vakcinas ir skiepijimą šalyje: www.koronastop.lt

 


   

 

  


 

 

 


Grįžti
Shadow up