kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vakcinavimas

PASISKIEPYKIME NUO COVID-19 LIGOS!


KODĖL VERTA SKIEPYTIS NUO COVID-19?

Tai saugiausias ir efektyviausias būdas apsaugoti Jus ir Jūsų artimuosius nuo koronaviruso ir pagaliau grįžti į visiems įprastą, saugų gyvenimą.

Kuo daugiau mūsų pasiskiepys, tuo greičiau galėsime leisti laiką su savo artimaisiais, draugais, kolegomis, bendramoksliais.


KUR KREIPTIS?

Kviečiame tiesiogiai kreiptis į savo šeimos gydytoją ir informuoti, kad norite vakcinuotis. Vakcinacija yra savanoriška. Vakcina ir skiepijimo paslauga – nemokama.

 

KADA ATEIS MANO EILĖ SKIEPYTIS?

Skiepijimas pradėtas nuo vyriausių asmenų, kai tik ateis Jūsų eilė, Jums paskambins Jūsų šeimos gydytojas ir informuos, kada ir kur turite atvykti nemokamam skiepui.

Šiuo metu skiepytis kviečiamos šios prioritetinės grupės:

  • senjorai virš 65 metų;
  • asmenys, turintys rizikos veiksnių ir / ar sergantys lėtinėmis ligomis;
  • švietimo darbuotojai, pilnamečiai abiturientai, socialinių paslaugų teikėjai;
  • pareigūnai ir kiti asmenys, vykdantys gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas ir dirbantys kontaktiniu būdu;
  • mažmeninės prekybos atstovai bei didelių įmonių darbuotojai, dirbantys kontaktiniu būdu.

Vakcinavimo prioritetai nustatyti LR Sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinių asmenų grupių nustatymo“


VYKSTANT VAKCINUOTIS

Būtinai turėkite asmens dokumentą.

Po pirmo skiepo būsite užrašyti antram skiepui.

Jei atvykstate pakartotiniam skiepui, turėkite ir pirmo vizito metu Jums išduotą skiepijimo kortelę.


KĄ SVARBU ŽINOTI

Jei atsisakėte skiepytis, bet persigalvojote, susisiekite su savo šeimos gydytoju ir praneškite apie pageidavimą pasiskiepyti.

Galite pasirinkti bet kurią vakciną, kuri tuo metu bus vakcinacijos centre.

Senjorai, turintys nuolatinės slaugos arba nuolatinės priežiūros poreikį gali būti skiepijami namuose. Apie savo padėtį iš anksto informuokite šeimos gydytoją.

Sergantis, karščiuojantis ar bet kokios ligos ūmiu periodu žmogus neskiepijamas.

Asmenys, kuriems nuo COVID-19 ligos diagnozavimo nėra praėję 180 dienųarba prieš skiepijimą atlikus serologinį tyrimą nustatyta koronaviruso antikūnų – neskiepijami.


Ar vakcinos gali sukelti šalutinį poveikį?

Šalutinį poveikį turi dauguma vakcinų ar vaistų. Šalutinis poveikis yra ženklas, kad imuninė sistema reaguoja į vakciną ir pradeda gaminti antikūnus, galinčius įveikti virusą ir neleidžiančius jam daugintis, todėl pasiskiepijus išvengiama ligos arba sergama silpnesne ligos forma.


Kokie yra dažniausi galimi vakcinos šalutiniai poveikiai?

Nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas. Įprastai jie praeina po kelių dienų.


Ar galiu gauti nedarbingumą, jei po vakcinacijos jaučiuosi blogai?

Taip, dėl nedarbingumo reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

Daugiau informacijos apie COVID-19 vakcinavimą galite gauti pasikonsultavę su savo šeimos gydytoju:

VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika (Laisvės pr. 79, Vilnius), tel. (8 5) 247 0027, www.vrcp.lt

VšĮ Nemenčinės poliklinika (Švenčionių g. 80, Nemenčinė, Vilniaus r.), tel. +370 600 38 885, www.nempol.lt


VAKCINOS LINIJA – kad viskas būtų aišku! Skambinkite telefonu +370 5 230 0123 arba rašykite el. p. klausimai@ulac.lt

Daugiau naudingos informacijos apie vakcinas ir skiepijimą šalyje: www.koronastop.lt


2021-04-13

 


 

 

 


 


 


 

  

 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

 


 


 

  

 


  

 


  


 

 

 

 

 

Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro patvirtinta prioritetinių grupių eiliškumo tvarka, nuo vasario 18 d. Vilniaus rajone pradėta senjorų vakcinacija nuo Covid-19 ligos. Kaip ir numatyta, skiepyti pradėta nuo pačių vyriausiųjų Vilniaus rajono gyventojų (80 m. ir vyresni), vėliau bus skiepijami 75-79 m. amžiaus, po jų 70-74 m. ir paskutiniai senjorų skiepijimo eilėje liks 65-69 m. gyventojai.

Jei bus gautas pakankamas vakcinos kiekis, vyresnių kaip 65 metų amžiaus asmenų vakcinavimas numatomas baigti per 3-4 savaites.

Užbaigus vyresnių kaip 65 metų amžiaus asmenų vakcinaciją, skiepytis bus kviečiami lėtinėmis ligomis su komplikacijomis sergantys Vilniaus rajono gyventojai. Juos skiepytis taip pat kvies šeimos gydytojo komanda.

Balandžio mėnesį numatoma pradėti vakcinuoti persirgusius Covid-19 liga (koronaviruso infekcija) asmenis. Covid-19 liga persirgę asmenys skiepijami praėjus trims mėnesiams nuo ligos (koronaviruso infekcijos) nustatymo dienos, o asmenys, kurie turi antikūnų, bus skiepijami praėjus 60 dienų nuo teigiamo IgG antikūnų tyrimo rezultato dienos.


Vilniaus rajono seniorų skiepijimo nuo Covid-19 ligos tvarka:

Senjorus skiepijimuisi registruoja rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų šeimos gydytojo komandos nariai, kurie skambina prioritetinių grupių pacientams ir juos registruoja bei kviečia nustatytu laiku atvykti skiepytis.

Atkreipiame dėmesį, kad gydymo įstaigų darbuotojai neprašys savo pacientų pateikti elektroninės bankininkystės duomenų ar kitos asmeninės informacijos. Jei susidurtumėte su tokiu prašymu, jokiais būdais neatskleiskite šios informacijos, nes tai gali būti telefoniniai sukčiai.


Iki šiol nesulaukus skambučio iš savo šeimos gydytojo, siūlytume su šeimos gydytoju susisiekti patiems ir informuoti dėl noro registruotis siepui, galimai pasikeitė Jūsų kontaktiniai duomenys ir gydymo įstaiga jų neturi.

- Jei pacientas neturi galimybės atvykti į skiepijimo vietą, apie savo padėtį būtina pranešti šeimos gydytojui, kuris organizuos asmens skiepijimą namuose.

Vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama.

 

VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika: tel. (8 5) 247 0027, darbo dienomis nuo 7.00 iki 19.00 val.

Ambulatorijų ir BPG kabinetų kontaktus rasite čia: https://www.vrcp.lt/ambulatorijos ir https://www.vrcp.lt/bpg-kabinetai.

Nemenčinės poliklinika: tel. +370 600 38 885.


Grįžti
Shadow up