*alt_site_homepage_image*

Savivaldybei skirta padėka už aktyvų dalyvavimą 2022 m. Europos judumo savaitėje

decoration

Rugsėjo 16-22 dienomis Vilniaus rajono savivaldybė aktyviai prisijungė prie Europos judumo savaitės renginių organizavimo ir gavo Aplinkos ministerijos skirtą padėką už aktyvų dalyvavimą 2022 m. Europos judumo savaitėje bei tvarų judumą skatinančių renginių organizavimą.

Šiemet, rugsėjo 22 d. minint Tarptautinę dieną be automobilio, daugelis Vilniaus rajono savivaldybės darbuotojų rodydami pavyzdį, automobilius paliko namuose ir į darbą atėjo pėstute, atvažiavo viešuoju transportu ar kooperavosi važiuoti vienu automobiliu su kolegomis. Visiems atvykusiems į darbą tą dieną buvo dalijami lipdukai ir buvo vaišinami vaisiais bei vandeniu. Taip pat minint dieną be automobilio, Nemenčinėje vyko akcija „Tvarios kelionės draugas“, kurios metu gyventojai buvo kviečiami daugiau sužinoti apie neigiamą transporto poveikį aplinkai ir skatinami rinktis draugiškesnius judėjimo būdus. Prie Europos judumo savaitės, kaip ir kasmet, aktyviai prisijungė ir Vilniaus rajono švietimo įstaigos, suorganizuodamos aktyvaus judėjimo dienas, kuriose netrūko fizinių užsiėmimų, pramogų, geros nuotaikos ir emocijų.

Kaip Savivaldybėje paminėta Diena be automobilio galite pamatyti čia: https://www.vrsa.lt/titulinio-naujienos/424/savivaldybeje-pamineta-diena-be-automobilio:3755 

Akimirkos iš Nemenčinėje vykusios akcijos „Tvarios kelionės draugas“ užfiksuotos čia: https://www.vrsa.lt/titulinio-naujienos/424/nemencinieciai-susipazino-su-tvarios-keliones-draugais:3764 

Šiemet prie Europos judumo savaitės Lietuvoje įsitraukė 45 miestai, užregistruota bene 70 tvariam judėjimui skirtų renginių, kuriuos organizavo mokyklos, darželiai, valstybės institucijos, verslai ir skirtingos organizacijos. 


Jau kitą savaitę, spalio 24-30 d. bus minima Klimato savaitė, kurios metu siekiama atkreipti visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų grupių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus.

Spalio 24 d., minint Tarptautinę klimato kaitos dieną visus pasitikrinti žinias kvies pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas. Egzaminą laikyti bus galima specialioje internetinėje platformoje: www.aplinkosaugosegzaminas.lrt.lt.

Minint Klimato savaitę, spalio 27 d. Vilniaus rajono savivaldybės specialistai dalyvaus interaktyviame seminare „ES Žaliasis kursas: ką svarbu žinoti apie laukiančius pokyčius?“.


Įvertinkite naujieną