*alt_site_homepage_image*

Savivaldybė skyrė finansavimą asbesto atliekų surinkimui, transportavimui ir šalinimui iš gyventojų apvažiavimo būdu

decoration

Vilniaus rajono savivaldybė jau 4 metus finansuoja asbesto atliekų surinkimą, transportavimą ir šalinimą. Šiais metais numatytos lėšos šiam tikslui tęsti ir gyventojai jau gali teikti prašymus.

Vilniaus rajono savivaldybė šiais metais planuoja surinkti apie 600 t asbesto atliekų. Pirmiausia asbesto atliekos bus baigiamos vežti pagal 2022 m. sudarytus sąrašus. Vėliau apvažiavimo būdu asbesto atliekos bus renkamos pagal 2023 m. gyventojų prašymus.

Dėl prašymo asbesto atliekoms išvežti pateikimo, galima kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją arba į Vilniaus rajono savivaldybę. Užsiregistruoti taip pat galima ir el. paštu jolanta.volodko@vrsa.lt.

Prašymo forma pateikiama čia.

Atliekos bus išvežamos su gyventojais suderintu laiku. Išvežimui perduodamas asbestinis šiferis gyventojų turės būti sukrautas į didmaišius, kuriuos galima bus atsiimti savo seniūnijoje arba ant kroviniui pritvirtinti skirtų padėklų (palečių). Gyventojas, perduodamas asbestinio šiferio atliekas, privalės pasirašyti atliekų priėmimo – perdavimo aktą. 

Atkreipiame dėmesį, kad preliminarų asbesto kiekį reikia nurodyti kilogramais ar tonomis (laikytina, kad kvadratinis metras šiferio sveria 11 kilogramų).

Asbesto atliekų surinkimą Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje vykdys viešąjį konkursą laimėjusi įmonė – UAB „VAATC“. Esant papildomiems klausimams dėl asbesto atliekų, galima kreiptis į UAB „VAATC“ el. p. asbestas@vaatc.lt arba mob. +370 616 80 019, darbo laiku nuo 8.00 iki 16.00 val.


Įvertinkite naujieną