*alt_site_homepage_image*

Pristatome 2023 metams numatytas aplinkosaugines viešinimo veiklas

decoration

Siekiant ugdyti visuomenės sąmoningumą ir atsakomybės jausmą, keisti požiūrį į teisingą atliekų tvarkymą yra būtinos edukacinės priemonės – aplinkosauginis švietimas. Vilniaus rajono savivaldybė bendradarbiaudama su Žaliosios politikos institutu 2023 metams nusimatė vykdyti aplinkosaugines viešinimo veiklas: atsakingo atliekų tvarkymo kampaniją „Gamtos ambasadorių vizitas“, dalyvavimas Nacionaliniame aplinkosaugos egzamine, interaktyvaus edukacinio žaidimo „Gamtos lobių medžioklė“ ir švietimo bendruomenei skirtų mokymų organizavimas.

 

Atsakingo atliekų tvarkymo kampanija „Gamtos ambasadorių vizitas“

Siekiant stiprinti gyventojų žinias apie teisingą atliekų tvarkymą ir žiedinės ekonomikos naudą, Vilniaus rajono savivaldybė drauge su Žaliosios politikos institutu įgyvendins atsakingo atliekų tvarkymo kampaniją „Gamtos ambasadorių vizitas“.

Projekto metu bus sukurta edukacinė kampanija, skatinanti gyventojų sąmoningumą bei informuojanti, kaip teisingai tvarkyti atliekas ir kokį poveikį gamtai daro netinkamai šalinamos šiukšlės. Kampanija apims rūšiavimo, žaliųjų, stambiagabaričių ir pavojingų atliekų tvarkymo temas. Informacija bus skleidžiama skaitmeniniuose kanaluose.

Šių metų vasarą bus surengti penki „Gamtos ambasadorių vizitai“, kurių metu iniciatyvos organizatoriai ir savanoriai bendraus su gyventojais, informuos, kaip teisingai tvarkyti atliekas, ir sieks išsklaidyti susiformavusius mitus. Bus įrengiamos edukacinės erdvės, kuriose gyventojai galės sužinoti daugiau aktualios informacijos apie aplinkos apsaugą. Taip pat bus dalinamos informacinio pobūdžio atmintinės.

Projekto metu taip pat planuojama surengti padėkos iniciatyvą atsakingiems Vilniaus rajono gyventojams. Asmenims, kurie numatytu laikotarpiu atliekas pristatys į tam skirtas atliekų surinkimo aikšteles, bus įteikta savivaldybės dovana – tvarų gyvenimo būdą skatinantis prizas.

Papildomai bus įsteigtas bendruomeniškumą skatinantis prizas aktyviausiai bendrijai. Ji bus renkama pagal tai, kiek gyventojų atsiųs iniciatyvos organizatoriams nuotrauką iš atliekų tvarkymo aikštelės su savo bendrijos pavadinimu.

Daugiau informacijos – netrukus.

 

Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas

Spalio 24 d., minint Tarptautinę kovos su klimato kaita dieną, vyks Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas. Savo žinias pasitikrinti galės visi – tiek moksleiviai, tiek suaugę ar net aplinkosaugos sektoriaus ekspertai.

Norėdama paskatinti gyventojus dalyvauti egzamine ir įgyti žinių Vilniaus rajono savivaldybė įsteigė vertingus prizus, kuriuos pelnys geriausiai savo kategorijoje pasirodę dalyviai.

Šiuo bendradarbiavimu taip pat bus siekiama suteikti daugiau informacijos apie aplinkosaugines aktualijas Vilniaus rajone tiek čia gyvenantiems, tiek ir dalyviams iš visos Lietuvos. Įdomiausia informacija bus integruojama į egzamino edukacinę kampaniją.

Daugiau informacijos: https://aplinkosaugosegzaminas.lrt.lt/

 

Interaktyvus edukacinis žaidimas „Gamtos lobių medžioklė“

Bendradarbiaudama su Žaliosios politikos institutu Vilniaus rajono savivaldybė rugpjūtį pakvies gyventojus į „Gamtos lobių medžioklę“ – interaktyvų edukacinį žaidimą apie aplinkosaugą.

Žaidimo dalyviai bursis į komandas ir vadovaudamiesi lobių žemėlapiu ieškos paslėptų klausimų. Žinodamos teisingus atsakymus komandos galės užpildyti kryžiažodį ir pasiekti finišo tiesiąją.

Dalyviai ne tik pasitikrins žinias apie aplinkosaugą, bet ir sužinos aktualių faktų apie juos supančią aplinką Vilniaus rajone. Be to, sustiprins bendradarbiavimo įgūdžius ir komandinę dvasią.

Po pirmojo renginio „Gamtos lobių medžioklės“ žaidimas bus pritaikytas individualiam dalyvavimui, t.y. Vilniaus rajono gyventojai ir svečiai galės išbandyti žaidimą bet kuriuo jiems patogiu metu.

Daugiau informacijos – netrukus.

 

Tvarūs sprendimai mokyklose: mokymai ir atmintinė švietimo bendruomenei

Vilniaus rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Žaliosios politikos institutu, sieks prisidėti prie tvarių sprendimų diegimo švietimo įstaigose, ugdant pedagogų ir kitų atsakingų specialistų kompetencijas aplinkos apsaugos ir darnaus veikimo srityse.

Bus sukurta švietimo bendruomenei skirta atmintinė, kaip diegti tvarius sprendimus mokyklose. Joje bus galima rasti patikimą ir mokslu grįsta informaciją, kokie tvarūs sprendimai gali būti įgyvendinami mokyklose (nuo atliekų rūšiavimo šiukšliadėžių įrengimo, tvarių maitinimo paslaugų teikimo iki mokyklos švenčių organizavimo aplinkai draugišku būdu, tvarių užsiėmimų organizavimo klasėse).

Spalį papildomai planuojama organizuoti mokymus pedagogams ir kitiems specialistams, kurių metu atmintinė bus išsamiai pristatoma, atsakoma į kylančius klausimus, drauge ieškoma papildomų praktinių sprendimų. Į mokymus bus kviečiami visų rajono mokyklų atstovai.


Įvertinkite naujieną