*alt_site_homepage_image*

Pasirūpinkite atliekomis tinkamai

decoration

Gaunant vis daugiau pranešimų apie neleistinose vietose: pamiškėse, prie gyvenamųjų kvartalų, pakeliuose ir kt. vietose paliktas atliekas, dar kartą primename: išverstos atliekos ne tik nepuošia aplinkos, bet ir užtraukia administracinę atsakomybę. Raginame gyventojus savo atliekomis pasirūpinti tinkamai, nedarant žalos gamtai ir nebjaurojant mus supančios žaliuojančios gamtos.

Pažymime, kad Vilniaus rajono gyventojai nemokamai atiduoti stambiąsias, padangų, statybos ir griovimo, elektros ir elektroninės įrangos atliekas gali 3-ose stambiųjų atliekų priėmimo aikštelėse:

  • Vėliučionių k., Šatrininkų sen. (tel. 8 615 88 923)

Darbo laikas: II ir IV 10.00 – 19.00, III ir V 8.00 – 17.00, VI 9.00 – 15.30, pertrauka 12.00 – 12.30.

  • Grikienių k., Sudervės sen. (tel. 8 687 88 592)

Darbo laikas: II ir IV 10.00 – 19.00, III ir V 8.00 – 17.00, VI 9.00 – 15.30, pertrauka 12.00 – 12.30.

  • Pakryžės k., Sužionių sen. (tel. 8 680 13 643)

Darbo laikas: II ir IV 10.00 – 19.00, III ir V 8.00 – 17.00, VI 9.00 – 15.30, pertrauka 12.00 – 12.30.

Atkreipiame dėmesį, kad vienas gyventojas (automobilio valdytojas) per 1 metų laikotarpį nemokamai į aikštelę gali atiduoti ne daugiau kaip 4 naudotas automobilio padangas. Sunkiasvorių automobilių ir traktorių padangos aikštelėse nepriimamos.

Minėtose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse iš gyventojų taip pat priimamos stambios atliekos (baldai, tekstilės gaminiai, buitinė technika, lengvųjų automobilių padangos), statybinės ir griovimo atliekos (butų remonto ir sodybų tvarkymo atliekos), perdirbimui į antrines žaliavas tinkamos atliekos (stiklas, plastmasės, metalai, makulatūra), buityje susidarančios pavojingos atliekos (buitinės chemijos gaminiai, dažų, lakų ir apdailos medžiagų atliekos, lengvųjų automobilių akumuliatoriai, tepalai).

Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės atliekas iš gyventojų surenka nemokamai. Iš juridinių asmenų jokios atliekos nepriimamos į šias didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Daugiau informacijos apie aikštelių veiklą ir priimamas atliekas galima rasti UAB „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras“ tinklalapyje http://www.vaatc.lt/aiksteles/.

Panaudotas padangas gyventojai taip pat gali atiduoti Autogamintojų ir importuotojų asociacijos AGIA organizuojamos akcijos metu. Kiekvienais metais akcijos metu nemokamai renkamos šios susikaupusios ir aplinkai pavojingos atliekos: automobilių akumuliatoriai, automobilių amortizatoriai, automobilių kuro, tepalo ir oro filtrai, panaudota alyva, baterijos (galvaniniai elementai), padangos (vienas gyventojas (transporto priemonės valdytojas) gali atiduoti ne daugiau kaip 2 naudotas padangas). Daugiau informacijos apie organizuojamas akcijas ir kaip tinkamai tvarkyti tokias atliekas galima rasti www.agia.lt arba kreiptis elektroniniu paštu info@agia.lt. Taip pat informacija apie organizuojamą akciją yra viešinama www.vrsa.lt internetiniame puslapyje. Paskutinį kartą akcija Vilniaus rajone buvo organizuojama praeitų metų spalio 27 ir 28 d.

Taip pat, didelio gabarito ir pavojingos atliekos surenkamos apvažiavimo būdu du kartus per metus pagal viešai paskelbtą grafiką (pavasarį ir rudenį). Grafikas skelbiamas Vilniaus rajono savivaldybės tinklalapyje www.vrsa.lt, seniūnijų skelbimo lentose bei vietinėje spaudoje. Todėl gyventojai, neturintys galimybės patys pristatyti atliekų į didelio gabarito atliekų surinkimo aikšteles, gali pasinaudoti teikiama paslauga.


Raginame neišmesti atliekų pakelėje, miško tankmėje, prie vandens telkinių ar kitose vietovėse! Taip teršiate gamtą ir savo gyvenamąją aplinką. Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki vieno 140 Eur. Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno 140 iki 600 Eur.

Rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename!


Įvertinkite naujieną