*alt_site_homepage_image*

Paberžės seniūnijoje pradėti pirmieji Sosnovskio barščio naikinimo darbai

decoration

Vilniaus rajono savivaldybei pradėjus įgyvendinti Aplinkos ministerijos dalinai finansuojamą projektą „Sosnovskio barščio naikinimas Vilniaus r., Paberžės sen., Visalaukės I k., 2021-2023 m.“, jau š. m. gegužės 1 d. pradėti pirmieji, Vilniaus rajono teritorijoje paplitusio pavojingo aplinkai ir žmonių sveikatai agresyvaus invazinio augalo – Sosnovskio barščio cheminio naikinimo darbai.

Sosnovskio barščio naikinimas atliekamas atsižvelgiant į Aplinkos ministerijos paskelbto projekto reikalavimus – tik valstybei ar savivaldybei priklausančiuose žemės sklypuose. Pirmieji darbai atlikti pagal 2021 m. balandžio 23 d. sudarytą sutartį su MB „Tvūkis“. Cheminis Sosnovskio barščio naikinimas Paberžės sen., Visalaukės I k. buvo atliktas naudojant metsulfuron metilo ir tribenuron metilo mišinį. Dėl nepalankių meteorologinių sąlygų darbai bus tęsiami.

Planuojama, kad įgyvendinus projektą bus 99 proc. sunaikinta Sosnovskio barščio populiacija Paberžės seniūnijos Visalaukės I kaime, Žemynos g. ir palei Baronėlės upelį, kurio bendra teritorija siekia 4,92 ha ploto.

Projektas yra tęstinis, pagal projekto įgyvendinimo terminą ir periodiškumą bus imtasi kelių priemonių – naikinti ir kontroliuoti Sosnovskio barščio populiaciją cheminėmis priemonėmis, sustabdyti ir kontroliuoti Sosnovskio barščių plitimą šienaujant visą plotą, sustabdyti ir kontroliuoti Sosnovskio barščių plitimą šalinat bręstančius žiedynus.

Sosnovskio barščių tankumas ir gausumas kasmet sparčiai didėja, plečiasi jų sąžalynai. Nesiimant aktyvių naikinimo priemonių, didėjanti ir gausėjanti Sosnovskio barščio populiacija turės neigiamos įtakos ne tik tvarkymo plotų, bet ir toliau esančių teritorijų būklei, jų biologinei įvairovei. Sosnovskio barščius būtina naikinti, siekiant užkirsti kelią jo tolesniam plitimui į privačias teritorijas, gretimus plotus ir urbanizuotas teritorijas. Siekiant apsaugoti valstybinės ir šalia esančios privačios žemės plotus ir vietos gyventojus nuo pavojingų augalų neigiamo poveikio, populiaciją būtina pradėti kontroliuoti ir naikinti.

Vilniaus rajono savivaldybė primena, kad už Sosnovskio barščių naikinimą privačioje teritorijoje yra atsakingas žemės savininkas ir kiti žemės naudotojai.

Pagal Vilniaus rajono savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklių 14.3. punkte nurodytus reikalavimus, draudžiama asmenims priskirtose teritorijose palikti netvarkomą, apleistą, nešienautą, piktžolėtą nuosavybės teise priklausančią, nuomojamą ar kitaip valdomą žemę ar mišką. Žemės sklypų savininkai privalo tvarkyti žemės sklypus, o tuo pačiu ir naikinti invazinį augalą – Sosnovskio barštį. Šių taisyklių reikalavimus pažeidę fiziniai ar juridiniai asmenys atsako pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nuostatas.

Tvarkant teritoriją būtina imtis visų atsargumo priemonių – naikinant barščius reikia vilkėti neperšlampamais drabužiais, dėvėti pirštines, užsidėti akinius, t. y. apsaugoti visas atviras kūno dalis. Geriausia tą daryti ankstyvą rytą ar vėlyvą vakarą, kai saulės spinduliai ne tokie aktyvūs.

Sosnovskio barščių paplitimo Vilniaus rajone žemėlapis: http://webmap.vrsa.lt/gresmes/


Įvertinkite naujieną