*alt_site_homepage_image*

Nemenčinės darželinukai Vaikų gynimo dieną šventė mokydamiesi išteklių tausojimo

decoration

Šią savaitę Nemenčinės vaikų darželio-lopšelio auklėtiniai turėjo progą prasmingai paminėti net dvi birželio pradžios šventes – Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną. Vilniaus rajono savivaldybė bendradarbiaudama su Žaliosios politikos institutu vaikams surengė du eko-dirbtuvėlių užsiėmimus. 

Instituto atstovė, aplinkotyrininkė Lina Ručinskienė įtraukiančia forma supažindino vaikus su žiedinės ekonomikos principais: atliekų susidarymo vengimu, pakartotiniu išteklių naudojimu, neišvengiamai susidarančančių atliekų tvarkymu rūšiuojant antrines žaliavas.

Visų pirma pasitelkiant specialius informacinius stendus vaikai supažindinti, kodėl reikia vengti atliekų susidarymo ir kaip atliekas tvarkyti teisingai. Vėliau mažieji pakviesti į atliekų rūšiavimo pratybas: varžybų principu į specialiai paruoštas iliustratyvias rūšiavimo dėžes buvo dėliojamos įvairios antrinės žaliavos, pratybų vedėjai paaiškinant, kodėl ir į kurią dėžę kurias atliekas reikia priskirti. Galiausiai vaikai jungėsi į antrinio dizaino dirbtuvėles, kur drauge su pratybų vedėja L. Ručinskiene gamino dovanų maišelius iš popieriaus ir tekstilės atliekų.

Savivaldybė vykdydama aplinkosauginio sąmoningumo švietimą tikisi, kad po užsiėmimo vaikai bent iš dalies susiformuos atsakingo išteklių naudojimo įgūdžius ir juos taikys ateityje - tiek namuose, įtraukdami tėvus ar kitus artimuosius, tiek ugdymo įstaigoje.

Užsiėmimai yra sudėtinė aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo projekto dalis, kurį Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis įgyvendina Žaliosios politikos institutas.


Įvertinkite naujieną