*alt_site_homepage_image*

Kvietimas teikti paraiškas dujų balionų keitimui daugiabučiuose namuose

decoration

Nuo vasario 1 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Šiai priemonei skirta 3,8 mln. eurų. 

Parama vienam butui sieks iki 726 eurų: daugiabučių namų vidaus tinklų įrengimui ar pertvarkymui laiptinėse bei bendros paskirties patalpose – iki 242 eurų, namo butų elektros instaliacijos ar dujų sistemos pertvarkymui – iki 242 eurų, taip pat elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – iki 242 eurų.

2023 metais pirmenybė dėl finansavimo skyrimo suteikiama 2021 ir 2022 metais teiktoms, tačiau nefinansuotoms paraiškoms, kurios įtrauktos į Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) sudarytą rezervinių paraiškų sąrašą. Į šį sąrašą įtrauktos paraiškos, kurioms 2021 ir 2022 metais nepakako finansavimo lėšų ir (ar) kurioms finansavimas buvo skirtas, tačiau projektai per 2021 ir 2022 metus nebuvo įgyvendinti arba neužbaigti įgyvendinti. 

Paramą kaip ir anksčiau administruoja APVA. Paraiškos priimamos nuo 2023 m. vasario 1 d. iki 2023 m. birželio 1 d. arba tol, kol pasibaigs kvietimui numatytos lėšos.  

Apie konkrečiose savivaldybėse įgyvendintus projektus ir dar likusius daugiabučius namus, kuriuose vis dar naudojami dujų balionai, galima susipažinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos interneto svetainėje.

Energetikos ministerija 2019 metais parengė veiksmų planą, pagal kurį trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami nuo 2024 m. pabaigos (2023 metų sausio mėnesį pakeisti dujų balionus terminas buvo pratęstas iki 2024 metų). 

Gyventojų dėmesiui!

Jeigu Vilniaus rajono daugiabučių namų  sąraše nėra Jūsų daugiabučio namo, kuriame yra naudojami SND balionai maisto gaminimui, prašome apie tai informuoti Vilniaus rajono savivaldybės administraciją žemiau nurodytais kontaktais.

Jeigu Vilniaus rajono daugiabučių namų sąraše, stulpelyje – „Įgyvendinti projektai, metai“, yra įrašas „Projektas vykdomas“, bet faktiškai jokie darbai su SND balionų šalinimu nėra vykdomi, apie tai taipogi prašome informuoti Vilniaus rajono savivaldybės administraciją.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos atstovo kontaktai dėl SND balionų šalinimo programos Vilniaus rajone įgyvendinimo: Vietinio ūkio skyriaus specialistas Kšyštof Švaikovski, mob.  +370 683 81 392, el. p. ksystof.svaikovski@vrsa.lt.

Inf. Lietuvos Respublikos energetikos ministerija 

Įvertinkite naujieną