*alt_site_homepage_image*

APVA parama nepasiturintiems fiziniams asmenims (saulės elektrinėms, šilumos siurbliams) įsigyti

decoration

Valstybė aktyviai skatina šalies gyventojus pereiti prie atsinaujinančių energetinių išteklių – nuo rugsėjo 1 d. visi socialiai remtini Lietuvos gyventojai gali teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) ir gauti paramą saulės elektrinę ir šilumos siurblių įsigijimui ir įrengimui.

Iki 10 kW galios saulės elektrinių įrengimui ir naujų biokuro katilų bei šilumos siurblių keitimui viso iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 1 mln. Eur.

Paraiškas gyventojai gali teikti iki kol pakaks lėšų skirtų šiai priemonei, bet ne ilgiau kaip iki 2021 m. gruodžio 31 d. Kompensacijos bus teikiamos tiems gyventojams, kuriems įstatymo nustatyta tvarka nepertraukiamai buvo teikiama valstybės piniginė socialinė parama. Nepasiturinčio gyventojo statusą Agentūra tikrins Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS).

Kvietimą rasite čia.

Taip pat nuo rugsėjo 1 d. daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai gali pasinaudoti Klimato kaitos programos parama, pakeisdami iškastinį kurą naudojančius šilumos įrenginius į 5 klasės biokuro katilus ar šilumos siurblius (oras–oras, oras–vanduo, žemė–vanduo, vanduo–vanduo). Tam viso skirta 3 mln. eurų. Kvietimas teikti paraiškas galioja iki spalio 1 d.

Maksimali subsidijos suma vienam pareiškėjui siekia 14 500 Eur. Kompensacinė išmoka apskaičiuojama pagal nustatytus fiksuotus dydžius.

Kvietimą rasite čia.

Prašymus gyventojai gali teikti tik elektroniniu būdu – per APVA informacinę sistemą APVIS.

Šios investicijos iš Klimato kaitos programos yra skirtos mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį namų ūkiuose, pagerinti oro kokybę ir sudaryti galimybes individualių namų gyventojams (vieno ar dviejų butų pastate) ir daugiabučių namų butų savininkams įsidiegti atsinaujinančių energijos išteklių technologijas savo namuose.

Aplinkos projektų valdymo agentūra


Įvertinkite naujieną