*alt_site_homepage_image*

Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazija – Judriausia mokymo įstaiga

decoration

Pasibaigus Europos judumo savaitei (rugsėjo 16–22 d.), Aplinkos ministerija išrinko judriausius šalyje: savivaldybę, valstybinę, mokymo, ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir įmonę. Judriausia mokymo įstaiga pripažinta Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazija.

Šiemet į akciją įsitraukė beveik 50 savivaldybių, kuriose mokyklos, darželiai ir kitos organizacijos visą savaitę rengė skatinančias daugiau judėti, rinktis darnaus judumo alternatyvas ar jas išbandyti veiklas. Nugalėtojams atiteks aplinkos ministro Simono Gentvilo padėkos ir ąžuoliukai.

Judriausios mokymo įstaigos pripažintos Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos moksleiviai kiekvieną dieną ilgosios pertraukos metu rinkosi  į „Flashmob“ šokį, organizavo pamokas darnaus judumo temomis. Taip pat leidosi į žygį pėsčiomis po Paberžės apylinkes, o paskutinę akcijos dieną buvo kviečiami į renginį „Šok į batą“, kurio metu sporto aikštyne buvo vedama „Kangoo Jumps“ treniruotė.

Aktyvūs ir sportiški buvo patys mažiausieji – ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai. Jie rugsėjo 16-22 dienomis drauge su savo mokytojomis Birute Baušiene, Irina Daugviliene ir Stanislava Cijunaitiene dalyvavo veiklose „Saugiai judu, sveikas esu. Judriųjų žaidimų valandėlės.“ Taip pat vaikai sužinojo apie tvaraus judėjimo naudą.

Pradinių klasių mokiniai smagiai judėjo, šokdami „flashmobą“ ir dalyvaudami „Aktyvioje šokio pertraukoje“. Judriai laiką leido ir šeštokai, kurie varžėsi estafečių rungtyse, o septintokai, dalyvavę Kangoo Jumps treniruotėje „Šok į batą“, dar kartą įsitikino, kad judėjimas labai svarbus kiekvieno mūsų sveikatai. Mokiniams užsiėmimus vedė šokio mokytoja Violina Romeikaitė ir fizinio ugdymo mokytojas Valdemar Šaveiko.

Nepabūgę rudeniško oro, į pėsčiųjų žygį „Keliauk sveikai ir tvariai“ ėjo aštuntos klasės mokiniai. Drauge su savo klasės vadove, technologijų vyresniąja mokytoja Laima Juodėniene, mokiniai keliavo po Paberžės apylinkes ir nuėjo daugiau nei 21 kilometrą.

Europos judumo savaitė baigėsi, tačiau pozityvios emocijos ir įgyta patirtis dalyvavusius aktyviosiose veiklose lydės dar ilgai. Gimnazijos renginiai paskatino keisti savo įpročius, padidino motyvaciją užsiimti aktyvia fizine veikla, sistemingai judėti, rūpintis savo sveikata.

Sveikiname Paberžės „Verdenės“ gimnazijos bendruomenę!


Įvertinkite naujieną