*alt_site_homepage_image*

Tęsiami Sosnovskio barščio naikinimo darbai Paberžės seniūnijoje

decoration

Šiais metais yra tęsiamai Sosnovskio barščio naikinimo Vilniaus r., Paberžės sen., Visalaukės I k. 2021-2023 m. projekto įgyvendinimo I etapo darbai.

Šio etapo metu atliekamas cheminis Sosnovskio barščio naikinimas. Sosnovskio barščio naikinimas atliekamas atsižvelgiant į Aplinkos ministerijos paskelbto projekto reikalavimus – tik valstybei ar savivaldybei priklausančiuose žemės sklypuose.

Projekto tikslas – kontroliuoti ir sunaikinti iki 99 proc. Sosnovskio barščio populiaciją Vilniaus r., Paberžės sen., Visalaukės I k. tvarkomose plotose ir nebeleisti toliau plisti.

Projektas yra tęstinis, pirmieji darbai atlikti pagal 2021 m. balandžio 23 d. sudarytą sutartį su MB „Tvūkis“.

Pagal projekto įgyvendinimo terminą ir periodiškumą numatoma naikinti ir kontroliuoti Sosnovskio barščio populiaciją cheminėmis priemonėmis, sustabdyti ir kontroliuoti Sosnovskio barščių plitimą šienaujant visą plotą, sustabdyti ir kontroliuoti Sosnovskio barščių plitimą šalinat bręstančius žiedynus.

Vilniaus rajono savivaldybė primena, kad už Sosnovskio barščių naikinimą privačioje teritorijoje yra atsakingas žemės savininkas ir kiti žemės naudotojai.

Tvarkant teritoriją būtina imtis visų atsargumo priemonių – naikinant barščius reikia vilkėti neperšlampamais drabužiais, dėvėti pirštines, užsidėti akinius, t. y. apsaugoti visas atviras kūno dalis. Geriausia tą daryti ankstyvą rytą ar vėlyvą vakarą, kai saulės spinduliai ne tokie aktyvūs.

 


Įvertinkite naujieną