*alt_site_homepage_image*

Prasideda Klimato savaitė

decoration

Šiandien prasideda Klimato savaitė, jos tema „Kodas: raudona“. Raudona spalva – ženklas, kad veiksmų dėl sparčiai besikeičiančio klimato reikia imtis dabar. Trečius metus ją rengianti Aplinkos ministerija siekia atkreipti visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų grupių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus. Šiemet prie šios iniciatyvos jungiasi institucijos ir organizacijos iš visos Lietuvos, ypač aktyvios švietimo įstaigos.

Klimato savaitė prasidėjo aplinkos ministro Simono Gentvilo susitikimu su Davidu Moranu, COP26 regioniniu ambasadoriumi Europai, Centrinei Azijai, Turkijai ir Iranui. Susitikimas vyko likus savaitei iki Glazge rengiamo klimato viršūnių susitikimo, kuriame globalinis atšilimas bus pagrindinė tema.

Simonas Gentvilas ir Davidas Moranas dalyvaus ir 10 val. prasidedančioje Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos konferencijoje „Klimato kaita – stebime jau 100 metų“. Jie tars sveikinimo žodį, Davidas Moranas skaitys pranešimą „Kelias į COP26“. Renginyje vyks diskusija aktualia tema „Du laipsniai – daug ar mažai“, bus aptariama meteorologijos dabartis ir ateitis. Aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis kalbės apie klimato migrantus.

Konferenciją galima stebėti per LHMT socialinius tinklus Facebook, prisijungimo nuoroda čia, programą rasite čia.

Šiųmetę Klimato savaitę spalio 22-ąją 10:30 val. užbaigs Aplinkos ministerijos renginys transliuojamas per LRT naujienų portalą arba ministerijos socialinius tinklus Facebook ir YouTube. Jame VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų instituto direktorius Egidijus Rimkus aptars Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) vertinimą dėl praeities ir ateities klimato šilimo tendencijų, svečiai iš Nyderlandų karalystės pasidalins savo patirtimi kovojant su klimato kaita, bus pristatytas dekarbonizacijos procesas. 

Po to vyks diskusija „Ar klimato krizė persikelia iš paraščių į centrą“, kurioje politikai, verslo, švietimo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai tarsis, kaip Lietuvai siekti klimato neutralumo. Diskusijoje dalyvaus aplinkos ministras Simonas Gentvilas, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis, Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė prof. dr. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos vadovas Martynas Nagevičius, LRT žurnalistas bei meteorologas Silvestras Dikčius.  

Kviečiame aktyviai dalyvauti, diskutuoti, dalintis ir sekti informaciją apie renginius Aplinkos ministerijos sukurtame renginyje Facebook, taip pat portale www.klimatokaita.lt. Visus Klimato savaitės renginius rasite čia.

 

Inf. Aplinkos ministerija


Įvertinkite naujieną